Harika bir fotoğraf uygulaması tadaa HD Po Camera

Hem fotoğraf çeken hem de birbirinden özel efektleri aynı anda uygulayarak fotoğraflarımızı özelleştirebildiğimiz en popüler uygulama hangisi diye sorsak şüphesiz bir çoğumuz Instagram cevabını verecektir. Facebook’un da satın alması ile beraber sosyal ağ olarak Facebook ile olan bütünleşmesini mali açıdan da tamamlayan Instagram böylelikle daha da popüler hale geldi. Ancak, tadaa HD Po Camera uygulaması ile biraz da tesadüfi bir şekilde karşılaştıktan sonra Instagram uygulamasına sağlam bir rakip, hatta bir çok özelliği ile Instagram’ı sollayacak bir uygulamanın karşımda olduğunu gördüm.

İçerdiği efektler, DSLR kamera ile çekilmiş izlenimi vereceğiniz bir çok araç ile o kadar zengin bir uygulama ki açıkçası Instagram’ı bu anlamda size pek aratmayacak. tadaa HD Po Camera uygulaması, arkasında Twitter gibi ama ondan daha farklı bir sosyal ağ sitesine de sahip. Uygulama ile çekilen resimleri www.tadaa.net sosyal ağından anında paylaşabilmenizi sağlıyor.

tdaa-hd-pro-camera

Diğer sosyal ağlardaki üyeliğinizle tadaa’ya da kolayca üye olabileceğiniz gibi uygulamayı kullanmak için üyelik şart koşulmuyor. tadaa HD Po Camera içerisinde yer alan özellikler ve efektleri tek tek anlatmak isterdik ancak uygulamayı yüklediğinizde de göreceğiniz gibi çok ayrıntılı ve bir çok araçtan oluşuyor.

Hemen her efektin ince ayarlarının da dahil edildiği bu özellikleri kullanmak için yeni bir resim çekebilir yahut cihazınızdaki bir resmi seçebilirsiniz. Seçilen resimin sağa sola kaydırmak sureti ile efektleri uygulayabileceğiniz gibi bulunduğunuz alanda altta yer alan ince ayarlardan ışık, flulandırma vb. bir çok ayarları ve yoğunluklarını da belirleyebilirsiniz. Bu arada Instagram’da yer alan fotoğraflarınızı da kolaylıkla uygulama içinden içe aktarıp tadaa uygulamasında kullanabilirsiniz. iPhone fotoğrafçılığı konusunda bu konuya pek ilgi duymayanları (beni) bile teşvik edeceği kadar iyi bir uygulama.

Aşağıda kısa da olsa özelliklerden bir kaçının kullanıldığı video’dan işlemlerin ne kadar basit ve araçların ne kadar zengin olduğunu görebilirsiniz. En azından benim yeni tanıdığım tadaa HD Po Camera açıkçası daha fazla sözü hakediyor. Uygulamayı aşağıdaki App Store bağlantısından ücretsiz olarak indirip kullanabilir, video’da da basitçe de olsa uygulamayı tanıyabilirsiniz.

tadaa hd pro app store

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir