Google Now iOS cihazlarına gelmeye hazırlanıyor

Android platformunu kullananların daha önce tanışmış oldukları Google‘ın önemli servislerinden biri daha iOS cihazlarına gelmeye hazırlanıyor. Yerleşik olarak Google Arama içinde entegre bir şekilde gelecek olan Google Now, kullanıcılarına günlük hayatın vazgeçilmezi olan bilgileri veren güzel bir uygulama. Tabi uygulamanın Türkiye’de aşağıda yazacağımız fonksiyonları kullanılamıyor olsa da yakın zamanda gelebileceğini düşünerek blogumuza konuk ediyoruz.

Google Now temel olarak, kullanıcısına seyahat yönlerindeki trafik durumunu bildirdiği gibi toplu taşıma bilgilerini de sunmak üzere yapılandırılmış. Kullanıcılara otobüse ne kadar süre boyunca yürümek gerektiğini ve gelecek otobüsün ne zaman durağa yanaşacağını söylüyor.

google now

Buna ek olarak spor müsabakalarındaki sonuçları söyleyip, uçak biletlerini de rezerve edebiliyor. Google Now, bir uçuşunuz varsa, uçuş bilgilerini de temin edebiliyor.

iPhone, iPad, iPod touch gibi cihazlarda kullanılabileek olan Google Now uygulamasının tanıtımını aşağıdaki videolardan izleyerek ön bilgi elde edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir