Google Maps Web Uygulaması Yenileniyor

Apple’ın kendi haritalarını iOS 6 ile beraber faaliyete sokarken, Google Maps uygulamasına da elveda demişti. Ancak Apple’ın harita servisindeki sorunlar bir çok sitede tartışıldığı gibi biz de bu konuyu gündeme getirmiştik. Bazı yerlerin isimleri, mesafeleri ve konumlarında hatalar oluşması iOS kullanıcılarını Google Haritalar‘ı bir şekilde geri getirebilmenin yollarını aramaya itiyor. Ancak bu boşluğu doldurmak zaten mümkün, hemen maps.google.com adresini mobil Safari’den açın ve online olarak Google Harita zaten konumuzu kullanmak isteyecek ve harita eskisi gibi karşınızda. Buna ek olarak iOS cihazınızın ekranına bir kısa yol atamak için size teklifte bulunacak.

Google Maps iOS 6

Böylelikle Apple haritalarda iOS 6 ile yaşayacağınız sorunlar halledilene kadar ve uygulama tam anlamı ile oturana kadar geçici veya kalıcı olarak bu çözümü kullanabilirsiniz. tabi Google’ın iOS için yakında bir uygulama yayınlaması da muhtemel.

Google Street View

Tüm bunların dışında farklı bir gelişmeye daha imza atan Google, iPhone, iPod touch ve iPad üzerinden mobil web Google Haritasına Street View, yani cadde ve sokak görünümlerini de ekleyecek.

Bugünden yarına Apple haritalarının düzeltilemeyeceği gerçekliği ortada dururken en azından haritaları kullanmak zorunda olan ve işlerini bunun üzerinden yürütenler için Google mobil web harita uygulaması işinizi görecek nitelikte. Sizler de maps.google.com adresine mobil safari üzerinden bağlanıp kısayol tuşunu ana ekranınıza ekleyip Google’ın haritasını kullanabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Google Maps Web Uygulaması Yenileniyor” için bir yorum

  • 28 Eylül 2012 tarihinde, saat 09:27
    Permalink

    teşekkürler..çok pratik bir yöntem..bilgilendirme için sağolun emeğinize sağlık…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir