Google Maps App Store’da En Popüler Uygulama

Apple’ın iOS 6‘sı ile beraber Google araçlarından Youtube gibi Google Maps‘i de kaldırarak kendi yerleşik haritalar servisini aktif ettiğinden bu yana sorunların ardı arkası kesilmemişti. Haritadaki hatalı konumlandırmalar, bölge ve yer adlarındaki hatalar ile uydu görüntülerindeki sorunlar Apple’ın başının hayli ağrımasına ve uzun yıllardır Apple’da hizmet veren üst düzey çalışanların işlerine son verilmesine kadar gitmişti.

Google bu süreç içinde elini hızlı tutarak iOS uygulaması haline getirdiği Google Haritalar uygulamasını App Store’a sunarak iOS kullanıcılarının istifadesine sunmuştu.

google harita

Aradan henüz kısa bir zaman geçmesine rağmen App Store’un en çok indirilen uygulaması haline gelen Google Haritalar sadece 48 saat içinde 10 Milyon’dan fazla indirme grafiğine ulaşarak App Store’un 1 numarasına yerleşti.

Bu durum Apple Maps‘in iyiden iyiye kullanıcıların gözünde düşmesi ve Google Harita servisinin iOS’un yerleşik uygulaması olmaktan çıkarılmasının da ne kadar zamansız yapılmış olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir