Google Cadde Görünümlü Haritayı Sundu

Sizlerle geçtiğimiz günlerde Tim Cook’un yaşanan Apple harita sorunları nedeniyle yayınladığı özür mesajı ile beraber Google harita web uygulaması gibi haritaların kullanılmasını önerdiğini paylaşmıştık. Haberimizde kısa zaman sonra iOS cihazları ile Google harita özelliğini cadde görünümlü haliyle kullanabileceğinizi de yazmıştık. Google bugün ilgili servisi aktif ederek maps.google.com üzerinden mobil tarayıcınızla girdiğinizde cadde görünümünü iOS cihaz sahipleri de artık kullanabilirler.

Google Street View

Şu an için sadece ABD ve Kanada için geçerli olduğu iddia edilen bu uygulamayı başka ülke ve şehirler dahilinde kullanılabilir olduğunu rapor eden kullanıcılar var. Uygulama henüz yeni devreye sokulduğundan bizim de inceleme imkanımız olmadı ancak iOS 6 ile beraber harita sorunu yaşayanların mobil web uygulaması olarak Google’ın yeni hizmeti ile beraber eskisi gibi harita özelliğini cihazlarında kullanabilirler.

Cadde görünümü özelliğini kullananların birleştiği ortak nokta, Google’ın verdiği hizmetin çok kaliteli ve görüntülerin de pürüssüz olduğu ve herhangi bir sorunla da karşılaşılmadığı açıklanıyor. Google mobil web harita özelliğini kullanacak olanlar sayfaya girdiklerinde cihaz menüsüne bir kısayol olarak Google harita servisini de atabilirler.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir