Geohot’un iPhone için Reactions isimli uygulaması

iOS korsanı dendiğinde ilk akla gelen efsane isim olan George Hotz (geohot) Reactions isimli iPhone uygulamasını App Store’a gönderdi. Son günlerde moda olmaya başlayan iOS korsanlarının App Store uygulamalarının ilki Pod2g isimli iOS korsanından gelmiş ,PodDJ isimli iPad uygulaması yayınlanmıştı. Geohot‘un uygulaması çok fazla özelliğe sahip olmasa da hayli ilginç.

Bilineceği gibi bir çok fotoğraf çekme uygulaması tek bir kamerayı kullanmak sureti ile resim yakalıyor. Ön veya arka tarafta yer alan kamerayı kullanmanız için seçim imkanı sunan standart uygulamalar Geohot’un çıkış noktası olmuş. Reactions, cihazın önündeki kamerayı kullanarak resminizi çektiği gibi arka kamerası da aynı anda resim çekiyor.

reactions fotoğraf uygulaması

Yakaladığınız resmi anlık olarak Facebook’ta paylaşan uygulama eğer 3 saniye içinde iptal etmezseniz çekilen resmi ya duvarınızda paylaşıyor, yahut galeriye kaydediyor.

Böylelikle kendinizi görüntülediğinizde arka kamerası da bulunulan ortamın resmini çekerek üst üste koyuyor, tabi üstteki resim daha küçük olarak kendi resminiz olarak… Halen App Store‘un onayını bekleyen Reactions isimli uygulamaya ait websitesi üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aşağıda uygulama tarafından çekilen George Hotz, nam-ı diğer Geohot’un fotoğraflarını görüyorsunuz.

reactions fotoğraf uygulaması 2

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir