Gazete Bayisini iPhone, iPad, ve iPod touch’ta Gizleme

Bir çok iOS kullanıcısı için boş bir şekilde duran ve pek kullanılmayan bir uygulama olan Gazete Bayisi uygulaması bir başka deyişle Newsstand‘ı, Apple’ın cihazlarımızın ana ekranında tutma ısrarı nedeniyle rahatsizlık verebilir. Aslında bir uygulamadan çok klasör görevi gören ve satın alınan bazı dergi ve gazetelerin bir arada tıpkı iBooks uygulaması gibi derli toplu durmasını sağlamak, direk iTunes’tan bu hizmetleri yükleme veya satın alma işlevini yerine getiriyor. Ancak uygulamayı kullanmayanlar için en azından ayarlardan gizleme yahut en azından uygulamayı bir klasöre taşımak istediğimizde bunun yapılamadığı malumunuz.

Gazete Bayisi Newsstand Gizleme

Bu konuda jailbreak yapmaksızın çözüm getiren Filippo Bigarella tarafından geliştirilen StifleStand isminde bir bilgisayar yazılımı ile en azından Gazete Bayisi’ni bir klasöre aktarma imkanı sunuyor.

Jailbreak‘li cihazlarda bu işlem kolaylkla yapılabilmekle beraber jailbreaksiz cihazlarda mümkün değilken StifleStand ile artık bir kaç saniyede bu işlemi yapıp gazete bayisi uygulamasını bir klasöre alabilirsiniz. Şimdi sizlere son derece basit olan bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışalım.

Birinci Adım: StifleStand uygulamasını ilgili bağlantıdan indirelim (Windows için link)

Newsstand Gazete Bayisi

İkinci Adım: Sahip olduğunuz iPhone, iPad, veya iPod touch cihazınızı bilgisayara bağlayıp StifleStand uygulamasını çalıştıralım. Ortada yer alan “Hide Newsstand” butonuna tıklayalım.

Newsstand Gazete Bayisi

Üçüncü Adım: Done! şeklinde bir uyarı çıktığında işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ve Gazete Bayisi bir klasöre alınmış olacaktır.

Newsstand Gazete Bayisi

Dilerseniz klasörün adını diğerleri gibi değiştirebilir ve yanına diğer uygulama kısayollarını da ekleyebilirsiniz.

Newstand Gazete Bayisi

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir