Foxconn Apple Televizyon Testlerine Başladı

Apple‘ın sözleşmeli tedarik zinciri halkalarının Asya’daki en büyük şirketi olan Foxconn, Apple Televizyon panellerinin testlerine başladıkları duyuruldu. ITV‘lerin seri üretimlerinin şu aşamada 2014 yılından önce başlama olasılığının olmadığı ama bu konuda umutları arttıran bu haberle beraber yeni bir ivme kazandığı görülüyor.

Wall Street Journal tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre Apple’ın bir çok TV tasarımlarını test etmeye başladığını bileşen tedarikçilerine dayandırdığı haberi ile geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Adı açıklanmayan kaynağa göre Sharp IGZO ekran panelleri ile çalışan Apple’ın 40 ve 50-inç arası değişen ekran panelleri ile çalıştığı söyleniyor.

Apple Televizyonu

Gelen bu haberlerin dışında çalışmanın detayına dair pek bir açıklamanın yer almadığı haberde Apple’ın iTV panellerinde Japonya veya Tayvan’lı şirketlerden tedarik yoluna gideceği söyleniyor. Kaynak ayrıca Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek olan tanınmış uluslararası tüketici elektroniği fuarı CES’te Apple TV ürünlerinin sergilenebileceğini düşündüğünü de söyleyerek ilginç bir ayrıntıya işaret ediyor.

Anlaşılan o ki 2013 yılında Apple söz konusu olduğunda tartışmalara bir de Apple Televizyonu’nun ekleneceği görülüyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir