Foursquare’de Gizlilik Politikasını Güncelledi

Geçtiğimiz yılı 3 Milyar check-in ile tamamlayan popüler yer bildirimine dayalı sosyal ağ platformu Foursquare, 15 Milyon’dan fazla da kullanıcıya ulaştı. Foursquare, kullanıcılarına 28 Ocak itibari ile devreye sokacakları yeni gizlilik politikası ile beraber kullanıcı ve adlarına ait görünümde de değişikliğe gideceklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde, Facebook’un satın aldığı Instagram’ın yanlış anlaşılan gizlilik politikasını geri çekerek tekrar düzenlemesi talihsizliğini yaşar mı bilemeyiz ancak bundan böyle check-in’lerde kullanıcın tam adı yer alabilecek.
foursquare

Halen Forsquare‘de kullanıcı adı ile beraber isim ve soyisim’lerin sadece baş harfleri görünüyor. 28 Ocaktan itibaren artık isim ve soyisim’in tam olarak görüneceği bildiriliyor. Ayrıca şirketler bundan sonra Foursquare’de bir gün boyunca yer bildirimi yapan kişilerle ilgili detaylı bilgileri alabilecekler.

Sitenin daha önceki uygulamalasında şirketler sadece son üç saat içinde kendi mekanlarında yer bildirimi yapan kişilerle ilgili detaylı bilgileri görebiliyorlardı. İsteyen kullanıcılar isterlerse sitenin “Ayarlar” kısmında ad ve soyadlarını değiştirebiliyorlar.

Kaynak: ComputerWorldTurkiye

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir