Facebook’ta Sesli Mesaj Devri Başladı

Facebook, mobil kullanımın her geçen gün biraz daha büyümesini takiben uygulamalarını da bu alanda sürekli geliştiriyor. iOS ve Android için yakın zamanda Facebook Messenger‘ı devreye sokan Facebook, uygulamaya yeni eklediği sesli mesaj özelliğini de kullanıma sundu. Bundan böyle Facebook Messenger üzerinden acil mesajlarınızı karşı tarafa sesli olarak iletebileceksiniz.

Yeni eklenen mesaj özelliği azami 1 dakikalık sesli mesaj kaydına olanak tanıyor, kaydedilen bu mesaj daha sonra karşı tarafa gönderilerek kullanılıyor. iOS ve Android cihaz sahipleri, eğer cihazlarında yüklü değilse Facebook Messenger’ı yükledikten sonra sohbet edilecek kişiye girildikten sonra mesaj alanındaki “+” basıyor ve sağda çıkan mikrofon özelliğini kullanarak mesajınızı kaydediyorsunuz.

facebook sesli mesaj

Kayıt esnasında parmağınızı kayıt düğmesinden çekmeksizin mesajınızı kaydettikten sonra parmağınızı çekiyorsunuz. Bir nevi bas-konuş mantığı ile kayıt bittikten sonra mesaj karşı tarafa otomatik gönderiliyor.

Bu gelişme ile beraber Facebook tüm dünyada milyonlarca insanlanın bilgilerini, resimlerini depoladığı gibi seslerini de depolayacak. Hatırlayacağınız gibi Facebook geçtiğimiz aylarda Face.com’u satın almş ve yüz tanıma sistemine de adım atmıştı. Bu son gelişme ile Facebook ses tanıma sistemine de adım atmış olabileceği izlenimi veriyor. Tabi yine insanın aklına komplo teorileri de gelmiyor değil hani…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir