Facebook Whatsapp Messenger’a Göz Dikti

iOS ve diğer mobi işletim sistemlerinin gözdesi konumundaki uygulama olan Whatsapp bugünlerde satış dedikodularına konu olmaya başladı. TechCrunch sitesinin yayınladığı habere göre Whatsapp için Facebook CEO’su Mark Zuckerberg California merkezli şirketle görüşmelere başladığını belirtiyor.

TechCrunch, görüşmelerde sunulan fiyat aralığı veya ne tür şartlar öne sürüldüğü konusunda bilgi vermezken Whatsapp cephesinden de bu konuda olumlu yahut olumsuz bir yanıt gelmemesi dikkat çekiyor. Santa Clara kentinde 2009 yılında kurulan WhatsApp, Android, BlackBerry, iOS, Symbian ve Windows Phone işletim sistemlerinde kullanılabilen bedava bir chat uygulaması geliştirdi.

Whatsapp

WhatsApp uygulaması, metin girmenin yanı sıra görüntü, ses ve video mesajları da paylaşmanızı sağlıyor. Oldukça başarılı bir mobil uygulama olan WhatsApp, Ekim 2011’de yaptığı açıklamada, günde 1 milyar mesaj trafiğine ulaştıklarını belirtmişti. Şirket, blog sayfasında yaptığı açıklamada, “1 milyar mesaj tam olarak neye eşit? Bu saatte 41,666,667; dakikada 694,444 ve saniyede 11,574 mesaj anlamına geliyor” ifadesini kullanmıştı.

Bu trendi ile adeta iştah kabartan ve mobile büyük önem veren Facebook yakın zamanda Whatsapp’i de satın aldığı haberi ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Bu hamleler bize gelecekteki Facebook Phone için albenisini arttırmak adına fonksiyonel uygulamaları birer birer topladığı izlenimini veriyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir