Facebook Paper uygulaması Türkiye’de nasıl yüklenir?

Facebook paper, haber uygulaması ABD dışındaki ülkelerde cihazınıza nasıl yüklenir? Bu sorunun cevabını arayacağız. Bildiğiniz gibi Facebook Paper‘ın iOS uygulaması geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Ancak şu an sadece Amerika‘dan erişimle yüklenebiliyor. Yani Amerikalı kullanıcılar için sunulmuş durumda. Peki Amerika dışında örneğin Türkiye’de bu uygulamayı nasıl yükleyebiliriz?

Bu uygulamayı Türkiye‘den indirebilmek için alternatif bir yol var. Öncelikle uygulama hakkında ufak bilgiler verelim. Bu sayede neymiş bu uygulam derdinden kurtulalım. Facebook Paper uygulaması bir çeşit haber uygulaması. Tabiki Facebookla tümleşik şekilde çalışıyor. Daha da güzeliyse uygulamadaki hakimiyet tamamen sizde. Yani dilediğiniz gibi düzenleyip ilgi alanlarınız doğrultusunda yönlendirebiliyorsunuz.

Arkadaşlarınızın gönderilerini, facebook sayfalarının son gönderilerini, ilgi alanlarınıza göre yeniden düzenleyip takibi daha kolay ve daha işlevsel bir şekle sokabilirsiniz. Ayrıca facebook editörlerince filteden geçecek şekilde siz de kendi içeriğinizi oluşturabilirsiniz.

facebook paper

Uygulama şimdilik sadece iOS platformuna özel ve sadece Amerika için kullanılabilir durumda. Türkiye için kullanıma açılacak mı veya diğer ülkeler için bir çalışma olacak mı, ingilizce haricinde bir dil sunulacak mı belirsiz. Ancak Türkiye’den kullanmak isterseniz şöyle bir yol izleyebilirsiniz;

ÖNEMLİ: Bu işlem neticesinde iTunes üzerinde yapacağınız değişikliklerle ödeme bilgileriniz silinecek ve kullanılmamış bakiyeniz varsa da bu işlemleri maalesef yapamayacaksınız. Öncelikle bunu bildirmiş olalım. Relax olan kullanıcılar sonraki adımlara geçebilir.

  • iPhone veya iPad’inizden AppStore’a girin.
  • AppStore’da sayfanın en alt bölümünde; ”Apple ID: Mail Adresiniz” yazısına tıklayın.
  • ”View Apple ID”yi seçip şifrenizi girin.
  • Burada ”Change Country or Region” butonuyla ülkenizi ”United States” olarak değiştirmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında ödeme bilginiz sorulduğunda; ister bir ödeme yöntemi ekleyebilir, isterseniz ”None” deyip işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Artık AppStore USA üyesi olarak Facebook Paper uygulamasını indirmeye hazırsınız.

Yani bu değişikliklerle anlayacağınız üzere Appstore etkinliğinizi Amerikaya kaydırdık ve ABD vatandaşı şeklinde görünmenizi sağladık.

Uygulamayı indirebileceğiniz bağlantı: https://itunes.apple.com/us/app/paper-stories-from-facebook/id794163692

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir