Facebook gelecek hafta mobile OS’u açıklayacak

Facebook Phone, teknoloji dünyasının uzun soluklu şehir efsanelerinin başında yer alıyor. Öyle ki, ilk olarak 2010 yılında söylentisi başlamıi ancak zaman içinde bizzat Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından varlığı yalanlanmış bir dedikodu olarak halen tartışılmaya devam ediyor.

Tüm bunlara rağmen devam eden Facebook Telefon‘u söylentisine bugün bir yenisi daha eklenerek 15 Ocak’ta düzenlenecek olan medya etkinliğinde Facebook’un mobile OS işletim sistemini açıklayacağı söyleniyor. TechCrunch köşe yazarlarından M.G. Siegler’in iddiasına göre içeriği tam olarak bilinmese de belirtilen tarihte Facebook Telefonu veya Facebook işletim sistemi mobile OS’u açıklayabileceğini paylaştı.

facebook telefon

Geçmişte HTC‘nin bir Facebook telefonu üzerinde çalışması olduğu söylentilerine dikkat çeken yazar bu çalışmanın Facebook mobil işletim sistemi üzerine de olabileceğini yorumladı. Yazısının devamıda kendine göre bir çok olasılığı sıralayan yazar 15 Ocak Salı gününe işaret ederek Facebook’un iki sürprizden birisi yahut ikisini birden gerçekleştirebileceğini söylüyor.

Ekonomik açıdan çok tartışılan Facebook’un gelirlerini arttırmak adına böyle bir çalışma içinde olduğu ve sonunda bir Facebook telefonu duyurabileceği bize de mantık olarak gayet yakın geliyor diyebiliriz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir