F0recast 1.4 Sürümü ile iPhone 5 ve iPad Mini Desteği

Popüler jailbreak araçlarından Sn0wbreeze geliştiricisi olan iH8sn0w bir diğer yararlı aracı olan “f0recast” aracını güncelledi. iPhone 5 ve iPad mini desteğini de yer aldığı bu güncelleme F0recast 1.4 olarak yayınlandı. Uygulama temel olarak cihazınız hakkında bir takım bilgileri sizlere sunmak için geliştirilmiş bir araç. Bu bilgilerden en önemlisi cihazınızın sim kilit durumu, bootrom sürümü gibi bilgileri size sunması.

Mesela bir iPhone aldınız ve sim kilitliydi, siz sim kilidini kaldırmak için ücret ödediniz ve süreci takip etmek istiyorsunuz yahut bir cihaz alacaksınız sim kilit durumuna dair bilginiz yok. Sorun değil, o zaman uygulamayı çalıştırın ve cihazı bağlayın f0recast size bilgileri sunsun…

f0recast 1.4

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere bu güncelleme ile beraber Cydia üzerinde cihaza ait kayıtlı olan shsh kayıtlarını kontrol eder ve size bir açılır menü içinde sunar. Özellikle ikinci el cihaz alırken daha önce jailbreak yapılmış mı yapılmamış mı hakkında pucu verir. Bilindiği gibi jailbreak yapıldığında Cydia’yı çalıştırdıklarında o anki alınabilen iOS sürümüne ait shsh kaydı otomatik alınır.

Veya cihazın daha önce hangi shsh kayıtlarının olup olmadığını bilmeyenler için hayli faydalı olacak bu bilgiyi aracımız size sunar. Bunların dışında cihaz seri numarası, imei vb. bir çok bilgi elinizin altında olur. Çalışması ve kullanımı son derece basit olan bu uygulamayı indirme sayfamızdan diğer araçlar kısmında hem Mac hem de Windows sürümünü bulabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir