Evasi0n jailbreak sonrası hava durumu hatasını düzeltme

Bugünlerde iOS cihaz sahiplerinin tümü için sihirli kelime evasi0n untethered jailbreak, milyonlarca cihaz uzun zamandır beklenen iOS 6.x untethered jailbreak‘e kavuştu. Her ne kadar Cydia‘nın yoğunluğu uzun zaman sürse ve kullanıcılar biraz sıkıntı çekseler de jailbreak beklentisinin sona ermiş olması her şeye bedel. Tabi evasi0n jailbreak kullanıcıları sadece Cydia’yı kullanma sorunu yaşamamış, bir de hava durumu uygulamasının çalışmaması ile karşılaşmışlardı.

Hava durumu uygulamasını açmak istediğinizde hemen kapanıyor ve önemli bir uygulama evasi0n jailbreak’in yol açtığı soruna muhatap oluyordu. Bir çok blogda manuel olarak hata giderimi için anlatım olsa da bazı cihazlarda yine bu yöntem işe yaramıyordu. Gelişticiler kısa süre sonra bunun için bir fix yayınlayacaklarını duyurmuş biz de Twitter’dan blog takipçilerimize beklemelerini söylemiştik.

hava-durumu

Beklenen hata düzeltmesi az önce gerçekleşti ve Cydia’da güncelleme olarak yerini aldı. Cydia’yı açtığınızda alttaki sekmelerden “Changes” ta 2 rakamını görüyor olacaksınız. Hem evasi0n 6.0-6.1 untether hem de UIKİt Tools isimli güncellemeleri yapmanız yeterli olacak.

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi “Upgrade” butonuna basarak iki güncellemeyi de yapabilirsiniz. Yükleme bitip Cydia’dan çıktıktan sonra cihazınızı kapatıp açmanızla beraber artık hava durumu uygulamasının sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz.

#Güncelleme:

Evasi0n ekibi yukarıdaki metodla sorunu çözülmeyenlerin Cydia’ya girerek AppSync uygulamasını kaldırmalarını, cihazı kapatıp açmalarını bu şekilde hatanın ortadan kalkacağını belirtti. Sonradan AppSync kurabilir deneyebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Evasi0n jailbreak sonrası hava durumu hatasını düzeltme” için 28 yorum

 • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 12:01
  Permalink

  eywAllah yiğitt tamamdır.

  Yanıtla
 • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 02:35
  Permalink

  @yiğitcan ben getirdemedim aipplane mode sen nasıl getirdin more da yok ki air plane

  Yanıtla
  • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 03:34
   Permalink

   SBSettings>More>Get More Toggles içindeki Airplane sbsettings kur.

   Yanıtla
 • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 02:24
  Permalink

  mehmet bey iki yöntemide denedim fakat hava durumu yine acılmıyor

  Yanıtla
 • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  More diye menüsü var olmayanları ondan aktif edebilirsin sbsettings de

  Yanıtla
  • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 02:22
   Permalink

   Teşekkürler, airplane mode geldi. Multi Cleaner sizde çalışıyor mu diye sormuştum bir de…

   Yanıtla
 • 07 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:39
  Permalink

  Mehmet bey, daha önce SBSettings de wifi Bluetooth 3G vs aç kapa yanında bir de Airplane mode alma vardı. Ama 6.1 JB sonrası bu seçeneği göremiyorum. Ayrıca FoldernEnhancer ve MultiCleaner siz de çalışıyor mu? Bende FolderEnhancer hiç yüklenmiyor MultiCleaner ise yükleniyor ama çalışmıyor…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir