Evasi0n jailbreak indirme sayısı 1.7 milyon!

Evasi0n jailbreak bugüne kadar yayınlanmış olan jailbreak uygulamaları arasında bir anda indirilmiş en büyük sayıya ulaştı. Bunda en büyük etken hiç şüphesiz iPhone 5, iPod touch 5 ve iPad 4 gibi cihazların ilk defa jailbreak yapılmış olması ile iOS 6 untetehered jailbreak olarakta ilk araç olduğu söylenebilir. iOS cihazlarının sayısının artmasına bağlı olarak kullanıcı sayısındaki artış ve uzun zamandır beklenen untethered jailbreak‘in gelmesi iOS kullanıcılarının da ilgisini arttırdı.

Evasi0n jailbreak’in yayınlanmasına dakikalar kala sitede 140 bin kullanıcının olduğu site yöneticisi tarafından twitter’da paylaşılmıştı. Bu demek oluyor ki jailbreak yayınlandığı anda en az 100 bin kişi ilk dakikalarda uygulamayı indirmiş olacaktı. Zaten indirme sitesi bu dakikalardan itibaren ulaşılamaz olması da bunun en açık göstergesi olmuştu.

Cydia-traffic

Cydia kurucusu Saurik’in belirttiğine göre şu anda evasi0n ile jailbreak yapılmış ve Cydia’nın yüklü olduğu cihaz sayısı 1.7 milyon. Şu anda bu sayının 2 Milyon’a gelmiş olduğunu tahmin etmekle beraber ilerleyen günlerde açıklanacak olan CYdia raporunu da açıkçası çok merak ediyoruz.

Blogumuzun sosyal sayfaları ve yorum alanlarında Cydia’ya erişemediğini çok defa dile getiren kullanıcıların da nasıl bir talebe cevap vermeye çalıştığını daha iyi görmüş olacaklarını düşünüyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Evasi0n jailbreak indirme sayısı 1.7 milyon!” için 26 yorum

 • 09 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:58
  Permalink

  CYdia ya kaydettiğim repolar hata veriyor indirdiğim bikaç programda gözükmesine ragmen çalışmıyor restore yaptım tekrar cydia kurdum yine olmadı nedenı nedir acaba bilen var şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 15:55
  Permalink

  @sabri, yüklediğin repolardan veya bir uygulamadan kaynaklı olabilir bilemiyorum.
  @yasrip, 25pp uygulamasını kendi reposundan indirmeliydin appsync yi de kaldır sonra sağ üstte arama kutusuna 25pp yaz anlatımında reposu da anlatımı da var. Onu yüklersen dediğin olaydan da kurtulursun

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 14:58
  Permalink

  Mehmet Bey ben indiremedim. DNS’yi de değiştirdim..

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 13:33
  Permalink

  memet abem cok soruyom biliyom ama kusura bakma bilmediğimden cydia acarken auto apptranslate kutucuğu acılıyo anca alltaki iki seçenekten girebiliyomnasıl haledem bu sorunu

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 13:19
  Permalink

  Ya hocam ne repolara erişebiliyorum nede cydia açılıyor.Yani açılıyor açılmasınada %25 yer kaplıo küçücük sağ üst tarafta saatin olduğu yerde duruo düzelmioda en iyisi Restore etmek demi cevap bekliyorum k.g:)

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 12:31
  Permalink

  Yazılı anlatım var zaten türkçeye de gerek yok bir tek butona basıyorsunuz o kadar

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir