evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak nasıl yapılır?

iOS cihaz sahipleri uzunca bir zamandır iOS 6.0 ve sonrasında gelen, iOS 6.0.1, 6.0.2 ve sonunda da iOS 6.1 için untethered jailbreak bekliyorlardı. Yeni kurulan evad3rs jailbreak ekibi aslında iOS 6.1 yayınlanmadan jailbreak‘e ulaşmış ancak açığın kısa zaman sonra yayınlanacak olan iOS 6.1 için de kullanılabilmesi için yayınlamamışlardı. Bunun ne kadar doğru bir davranış olduğunu sabırla bekleyen sizler de böylelikle görme imkanı buldunuz.

Şimdi elimizde Apple TV 3 hariç iOS 6.x yüklenebilen tüm cihazlar için evasi0n untethered jailbreak aracımız bulunuyor. yazımızın devamında evasi0n untethered jailbreak‘in adım adım nasıl yapılacağını bulabileceksiniz.

evasi0n ios 6 ios 6.1 untethered jailbreak

iOS 6.0 – iOS 6.1 evasi0n untethered jailbreak nasıl yapılır?

1. Adım: İndirme sayfamızdan evasi0n jailbreak aracını indirin

2. Adım: Mac kullanıcıları, evasi0n.dmg uzantılı dosyayı çift tıklayıp açarak içerisindeki evasi0n.app dosyasını, Windıws kullanıcıları ise evasi0n.zip isimli dosyayı açarak evasi0n.exe dosyasını çalıştırın. Windows kullanıcıları bu dosyayı sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmalılar.

3. Adım: Cihazınızın ekran kilit parolasının olmamasına dikkat edin, eğer varsa önce bunu iptal edin. Ardından iOS 6 yüklü olan cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

4. Adım: Evasi0n bağladığınız cihazı otomatik olarak algılayacak ve hiç bir sorun yoksa Jailbreak butonu tıklanabilir duruma geçecektir.

jailbreak

5. Adım: Jailbreak işlemini başlatmak için Jailbreak butonuna basın

6. Adım: Evasi0n bir kaç adımdan oluşacak işlemleri başlatmış olacak. cihazınız bir ara yeniden başlatılacak bu esnada cihazınıza jailbreak verileri, Cydia ve paketleri kurulacağından biraz zaman alabilecek süreç başlayacak arkanıza yaslanıp işlemlerin tamamlanmasını bekleyin, sakın ekran kilidini açmayın.

7. Adım: Bu bekleyiş Evasi0n’ın cihazınızın ekran kilidini açmanızı istemesine kadar sürecek. Ekranın kilidini açın ve ana ekranda yeni bir simgenin olduğunu göreceksiniz. “Jailbreak” isimli bu uygulamaya tıklayın, ardından ekranın karardığını göreceksiniz. hemen ardından ekran yine normale dönecek ve siz bu arada yine Jailbreak uygulamasına tıklayacaksınız.

8. Adım: Bu aşamada ekranda çeşitli mesajlar yer alacak, bu sırada cihazınız birden fazla kere açılıp kapanacaktır, bu yeniden başlatma işlemleri biraz uzun sürebilir sabırla işlemlerin tamamlanmasını bekleyin.

9. Adım: Sonunda jailbreak süreci tamamlanacak ve ekranda geniş bir evasi0n logosu belirecek. Bunun sonunda cihazınızın ekran kilidini açmanız gerektiğini göreceksiniz, Açın ve ana ekranda Cydia simgesine merhaba deyin.

Tebrikler, artık iOS 6 yüklü cihazınız evasi0n untethered jailbreak yapılmış durumda. Artık bundan sonrasında Cydia’dan rutin işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak nasıl yapılır?” için 151 yorum

 • 10 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:28
  Permalink

  Merhabalar, soruyu yazdığınız pencerenin hemen üzerinde bir yazı yazıyor sanıyorum dikkat etmediniz, yorum alanı sorular için değildir. Bunun için daha kullanışlı olan http://destek.elmabulteni.com sayfasından sorununuzu iletin lütfen

  Yanıtla
 • 10 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:26
  Permalink

  Mehmet hocam merhaba, güncel haberleri sizin aracılığınızla takip ediyorum gayretleriniz içi teşekkür ederim.. tabi soru sormadan da olmaz 🙂

  Elimde yine sizin yardımlarınızla unlock ve TETHERED jailbraik (redsnow ile) ettiğim, ios 6.0.1 yüklü ve basebandi 05.13.04 3gs var. Evasion ı çalıştırdığımla cihazınız zaten jailbreak yapılmış bu işlemi yapmanız önerilmez diyor..
  Cihazımdaki bilgilerin ve cydia dan indirdiğim uygulamaların silinmesini ve basebandin değişmesini istemiyorum. Yani restore etmeden bu işlemi yapabilirmiyim? Snowbreeze 2.9.8 ile untethered yapmaya çalışsam, oda mı sıkıntılı olur.
  bu durumda ne yapmalıyım. Teşekkür ederim. Saygılar..

  Yanıtla
 • 09 Şubat 2013 tarihinde, saat 03:52
  Permalink

  iphone 4s 6.1 yuklu bende bu jailbreaki yapabiliyorum dimi ? Birde bu islemleri yaparken dfu modu gerekiyo mu nerde gerekiyor.Tesekkurler

  Yanıtla
 • 08 Şubat 2013 tarihinde, saat 16:32
  Permalink

  abem bide paralı uygulama nasıl alabiliyoz

  Yanıtla
 • 08 Şubat 2013 tarihinde, saat 16:20
  Permalink

  memet abem ipastore caLşmıyo sanırım bişey inidiyom kapanıyo kendi kendine uygulama

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir