evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak 19:00’da gelebilir

Sizlerle birlikte uzun bir zamandır iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan beklenen evasi0n iOS 6.0/6.0.1 untethered jailbreak gelişmelerini paylaşıyoruz. Konu hakkında bir çok spekülasyon olmakla beraber elimizden geldiğince doğruluk olasılığı yüksek haberleri paylaşmayı ve boş yere umut vermemeyi uygun görüyoruz. Başlığımızda da belirttiğimiz gibi, ciddi bir çok yabancı blog sitesinde verilen habere göre beklenen jailbreak Türkiye saati ile bugün 19:00’da yayınlanabilir.

Haberin dayanağına konu olan kaynak EvilPenguin isimli twitter kullanıcı adlı bir sistem uzmanı. Bilindiği gibi www.evasi0n.com sitesinde jailbreak aracının geliştirme durum çubuğu bulunuyor. Buna göre belli bir zamana programlanmış durum çubuğu bell yüzdeler ile artıyor. İşte bu fonksiyonun dosyalarını araştıran EvilPenguin sistemin algoritmasından yola çıkarak jailbreak sürecinin sona ereceği gün ve saati çıkardı.

evasi0n-status

Sistem uzmanı ve hacker EvilPenguin’in ortaya çıkardığı evasi0n jailbreak websitesinin durum çubuğu her bir dakika içinde % 0.0091 artacak şekilde programlanmış. Bu hesaba göre de standart doğu saati (EST) baz alınarak saat 12:00 öğlen 4/2/2013‘te sona eriyor. Aşağıda kullanıcının twitter mesajını görebilirsiniz.

[blackbirdpie url=”https://twitter.com/EvilPenguin_/status/298242568938987521″]

Timeanddate sitesine ait bağlantıya tıklayarak buna karşılık gelen ve bulunduğunuz yerdeki zamanı görebilirsiniz.

Şu anda en müspet ipucu olarak görebileceğimiz bu habere göre Türkiye saati ile 19:00’da evasi0n jailbreak çalışmasının sona erdiği zaman olarak karşımıza çıkıyor. Gelişmeler oldukça size yine iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan bilgi vermeye devam edeceğiz. iClarified blogundan derlediğimiz bu haberin detayları evasi0n web sayfasının algoritması ile beraber bu bağlantıdan görülebilir.

#Güncelleme (04.02.2013)

Evasi0n untethered jailbreak yayınlandı, haberine buradan gidebilir, buradan da jailbreak anlatımına bakabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak 19:00’da gelebilir” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir