evasi0n iOS 6 untethered jailbreak yayın tarihi ipucu

iOS 6.x untethered jailbreak için ilk defa yayınlanma gününe ait ipucunu bize veren Musclenerd’in twitter mesajında evad3rs ekibini Super Bowl’a davet ettiğinde görmüştük. Ancak bugün sürpriz bir biçimde www.evasi0n.com sitesinin duyurusunu yapan ekip jailbreak bekleyen kullanıcıları acaba beklenen iOS 6.x untethered jailbreak bugün mü yayınlanacak” sorusunu sormaya başladı. Halen bu beklenti sürerken evasi0n.com’da yer alan duyuru sayfasındaki resim bize asıl tarihe dair ipucu mu veriyor?

Dikkat edilirse sitede yer alan resimde iOS cihazlarının takvimleri “3” olarak gösteriliyor (pazar günü ayın üçü). Aslında komplo teorisi tadında bir bakış açısı olmasına rağmen sebepsiz gibi de görünmüyor. Gerçi sürpriz olan iOS 6.x untethered jailbreak’in bguün yayınlanması olurdu. Çünkü genel kanaat jailbreak’in Pazar günü serbest bırakılacağı.

evasi0n-untethered

@Pix3lDemon kullanıcısının tespit ettiği bu ayrıntı her ne kadar dikkate değer olsa da uzun zamandır jailbreak bekleyen kullanıcılar bugün dahil her gün (pazar gününe kadar) jailbreak’in yayınlanmasını bekleyecekler. Sonuçta asıl önemli olan iOS 6.x yüklü olan hemen hemen tüm cihazların (apple tv 3 hariç) aynı anda untethered jailbreak imkanına kavuşacağı gerçeği…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

evasi0n iOS 6 untethered jailbreak yayın tarihi ipucu” için 7 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir