Evasi0n 1.2 jailbreak aracı güncellemesi yayınladı

Anlaşılan o ki bu hafta jailbreak kullanıcıları için hayli yoğun geçtiği gibi  evad3rs ekibi de bu yoğunluktan nasibini almış. Bugün evasi0n jailbreak aracı ikinci güncellemesini geçirerek evasi0n 1.2 olarak güncellendi.  Çarşamba günü, hava durumu hatası ve uzun reboot (yeniden başlatma) sorunları nedeniyle 1.1 güncellemesi yapılmıştı. Bugün yayınlanan evasi0n 1.2 sürümü cihaz üzerinden gelecekteki iOS sürüm yükseltmesi ( OTA update) devre dışı bırakma ve zaman dilimi hatasının giderilmesi gibi geliştirmeleri içeriyor.

Özellikle iOS cihazları ile jailbreak işlemi konusunda yeni olan kullanıcıları düşünerek OTA güncellemesinin devre dışı bırakılması yanlışlıkla sürüm yükseltmenin önüne geçiyor. Sonuçta ileride yayınlanacak olan yeni iOS sürümü için dalgınlık ile sürüm yükseltmek jailbreak’in de kaybı ile sonuçlanacaktır.

Evasion

Zaten daha önce evasi0n jailbreak yapmış ve sorun yaşamıyorsanız bu durumda evasi0n 1.2 ile tekrardan jailbreak yapmak zorunda değilsiniz. Yahut Cydia’yı yüklemiş kullanıcılar evasi0n 1.2 güncellemesini daha pratik olarak Cydia güncellemesi şeklinde çıkan evasi0n 6,0-6,1 güncellemesini yaparak uygulayabilirler.

Henüz sıfırdan jailbreak yapacak olanlar evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak nasıl yapılır? konumuzdan istifade edebilirler. Evasi0n 1.2 sürümünü indirme sayfasından indirebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir