Evad3rs iOS 6.1 untethered jailbreak tüm cihazları kapsayacak

(güncellemeleri yazımızın sonundan mutlaka okuyun) Özellikle son günlerde iOS cihaz sahiplerinin gözü iOS 6 untethered jailbreak müjdesinin verileceği haberlere çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz hafta içi oluşturulan Evad3rs jailbreak ekibinin çalışmaları bu anlamda gerçekten övgüye değer. Apple’ın geçtiğimiz gün yayınladığı iOS 6.1 beta 5 sürümü ile biraz daha uzayan jailbreak yayınlanma tarihi peşinden daha da iyi haberleri getirdi.

iPhone Dev Team ve Evad3rs ekibi üyesi Musclenerd gönderdiği twitter mesajında yayınlanacak olan jailbreak‘in iOS 6.1 yüklenebilen tüm cihazları kapsayacağını açıkladı. Evet yanlış duymadınız, iPhone 5, iPad mini, iPad 4 dahil olmak üzere iOS 6.1 yüklenebilen tüm cihazlar untethered jailbreak imkanına kavuşacak.

iOS 6 haberleri 1

Bu arada harıl harıl çalışan iOS korsanları jailbreak’i son haline getirmeye uğraşırken bir yandan da Apple’ın iOS 6.1 final sürümünün yayınlanmasını bekliyor. Çünkü hemen ardından iOS 6.1 untethered jailbreak‘i serbest bırakacaklar ve bir çok cihaz modeli için uzun bekleyiş sona erecek.

iOS 6 haberleri 2

Halen Apple TV için uğraşlarını sürdüren ekibin en az bizler kadar heyecanlı olduğunu attıkları mesajlardan anlayabiliyoruz. Ne diyelim, yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik… Şu anda twitter hesaplarına yönlendirilmiş olsa da Evad3rs.Com sitesini de şimdiden yakın takibe alabilirsiniz.

#Güncelleme 1:

iOS 6.1 final sürümü yayınlandı, iOS hacker’larının konu ile ilgili son açıklamasını iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir konusundan takip edin. Ayrıca untethered jailbreak yayınlanana kadar iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Evad3rs iOS 6.1 untethered jailbreak tüm cihazları kapsayacak” için 2 yorum

  • 28 Ocak 2013 tarihinde, saat 16:56
    Permalink

    artık çıksında 4s bi untethered jb yapalım 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir