Etiketli içerikler: ios 6.1.3 jailbreak anasayfaya dön

Redsn0w ile iOS 6.1.3 tethered jailbreak nasıl yapılır? Redsn0w ile iOS 6.1.3 tethered jailbreak nasıl yapılır?(0)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde içeriğinde hata düzeltmeleri, kilit ekranını by-pass eden güvenlik açığı ve en önemlisi evasi0n jailbreak açığının kapatıldığı iOS 6.1.3 sürümünü yayınlamıştı. Haliyle her zaman olduğu gibi ya zorunluluktan yahut hata ile iOS 6.1.3 güncellemesini yapanlar evasi0n untethered jailbreak‘i de kaybetmiş oldular.

iOS 6.1.3 sürümünden alt sürümlere düşme imkanı olmadığı için bu durum hayli can sıkıcı olsa da A4 cihaz sahipleri için en azından teselli ikramiyesi anlamında Redsn0w ile tethered’da olsa jailbreak imkanı bulunuyor. Bilindiği gibi, efsane iOS hacker’ı Geohot’un geliştirdiği ve A4 cihazlar için geçerli olan bootrom exploiti Limera1n sayesinde tethered jailbreak imkanı bu cihazlar için mevcut. Yazımızın devamında Redsn0w’un son sürümü ile iOS 6.1.3 yüklü A4 cihazınızı nasıl jailbreak yapacağınızı görebilirsiniz. Devamı..

Saurik: Cydia kullanıcısı olan iOS 6.x yüklü cihazlar 14 milyon Saurik: Cydia kullanıcısı olan iOS 6.x yüklü cihazlar 14 milyon(0)

iOS cihaz kullanıcıları için bambaşka bir yeri olan jailbreak kavramı beraberinde bir diğer kavram olan Cydia‘yı getirir ki jailbreak ile amaçlanan da cihazlarda Cydia uygulamasını görmektir. iOS 6.0 ve 6.1.x cihazların hemen hemen tümünü aynı anda jailbreak’e kavuşturan evad3rs ekibinin geliştirmiş olduğu son araç evasi0n jailbreak aracı kendi içinde bir rekora da imza attı.

Cydia’nın kurucusu Jay Freeman (Saurik)’ın açıkladığı son rapor da evasi0n jailbreak aracının başarısını ortaya net olarak koymaya yetiyor. Saurik’in açıklamasına göre iOS 6.x yüklü olarak Cydia’nın yüklü olduğu iOS cihaz sayısının 14 milyon olduğu duyuruldu. Devamı..

Apple 6.1.3 güncellemesi ile evasi0n jailbreak’in önünü kapıyor Apple 6.1.3 güncellemesi ile evasi0n jailbreak’in önünü kapıyor(0)

Jailbreak bir çoğumuza göre neredeyse yaşam biçimi olduğu gibi aynı zamanda eğlenceli bir uğraş, ama her eğlencenin de bir sonu mutlaka vardır. iOS 6.0-6.1.2 evasi0n jailbreak öyle görülüyor ki Apple’ın iOS 6.1.3 sürümünü yayınlanaması ile beraber sona erecek. Evad3rs jailbreak ekibinden olan ve evasi0n jailbreak aracının geliştirilmesinde önemli katkıları bulunan Planetbeing, Apple’ın evasi0n’un yararlandığı beş açığı kapattığını bildirdi. Apple geçtiğimiz hafta sonu geliştiriciler için iOS 6.1.3 beta 2 sürümünü yayınlaması ile beraber belirlenen açıklardan bir kısmının kapatıldığı duyuruldu.

Forbes dergisinin yazarlarından Andy Greenberg, arkadaşları arasında David Wang olarak tanınan Planetbeing ile yaptığı kısa sohbette Apple’ın iOS 6.1.3 sürümünü yayınlaması ile beraber evasi0n jailbreak açığının kapanacağını düşündüğünü söyledi. Haber gerçekten üzücü olmakla beraber Apple ile Hacker’lar arasında köşe kapmaca oyunun sahnelerinden birisi olarakta beklenen bir şeydi. Devamı..

çatı penceresi piramit sünger
Bondex Sünger Ses İzolasyonu Süngerleri reklam

Diğer Bağlantılarımız

Bizi Google'a önerin

Blogumuzun Youtube Kanalı

Youtube Kanalımız

Sitemize sponsor olabilirsiniz

Diğer Bağlantılarımız

En popüler kategoriler

© 2011 Elma Bülteni iPhone, iPad, iPod, Mac, iOS Teknoloji Blogu - Her hakkı saklıdır, izinsiz hiç bir şekilde içeriği kopyalanamaz