Elma Bulteni Cydia repomuz hizmetinize girmiştir

Jailbreak’li cihazlar dediğimizde ilk akla gelen Cydia ve sonrasında da birbirinden güzel tweak’lerin yer aldığı repo (uygulama depoları)’lar ilgili alanımız dahilindedir. Genellikle bir çok popüler tweak’lerle cihazlarımızın özelliklerine ek özellikler katarak iOS cihazlarımızı şenlendirmemizi sağlıyor. Bir çok yabancı source (uygulama depolarına ait kaynak adresler) ve bu kaynaklarda yer alan tweak’ler genelde ingilizce açıklamaya sahip olduğundan çoğumuz ne işe yaradıklarını çözemiyoruz.

Bazen de cihazımıza eklediğimiz repo’larda aradığımız uygulama veya tweak’leri bulamamak gibi spesifik sorunları da yaşayabiliyoruz. Hem bunlara son vermek hem de aradığınız tweak’leri Türkçe açıklamaları ile bulabilmeniz için biz de blog olarak kendi repomuzu oluşturmaya karar verdik. Cydia’da kaynak ekleme kısmından http://cydia.elmabulteni.com’u eklediğinizde artık siz de kaynağımız dahilindeki Cydia Tweak‘lerini kullanabileceksiniz.

elmabulteni-repo

Cydia Tweak’lerini bildiğimiz gibi kendimiz oluşturmuyor, sizler için en popüler olanlarını arayıp repomuza dahil ederek her konuda olduğu gibi sizlere bu konuda da çözüm sunmak adına çalışıyoruz. Henüz çok geniş bir arşive sahip olmamakla beraber sizlerin de yönlendirmesi, önerdiğiniz tweak’ler ile daha da zengin bir depoya kavuşacağımızı düşünüyoruz.

Bu konuda yorumlarınızla bizlere destek olmanız hayli önemli, soru ve sorunlarını da her zaman olduğu gibi soru cevap kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Elma Bulteni Cydia repomuz hizmetinize girmiştir” için bir yorum

  • 28 Şubat 2013 tarihinde, saat 20:03
    Permalink

    Auxo , activator , springtomize tweeklerini de koyabilirsiniz.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir