Dünyayı değiştiren adam Steve Jobs’ın gerçek hikayesi

Steve Jobs‘un hayatının biyografik bir film olarak çekilmekte olduğunu aylar öncesinden muhtemelen duydunuz. Telegraph sitesinin belirttiğine göre jOBS adıyla, “Dünyayı Değiştiren Adamın Gerçek Hikayesi” sloganı ile film Nisan ayında yayına girecek. Joshua Michael Stern tarafından yönetilen filme ilişkin fazla detay verilmemekle beraber, basın açıklamasında filmin çekimleri sırasında Steve Jobs ve Steve Wozniak‘ın 1970′li yıllarda Apple’ın temellerini attığı garajın kullanıldığı ve bunun “emsalsiz” olduğu vurgulandı

Gerçekten de Steve Jobs her ne kadar yalnız başına bu işi başarmamış olsa da Apple’ı Apple yapan isim olduğu tartışmasız bir gerçek. Onun ölümünden sonra işbaşına gelen Tim Cook dahi, onun sağladığı kredi üzerinden işlerini yürütüyor desek yeridir. Bu sözlerimizi onun biyografisini okuyan herkes açıkça görebilir.

jOBS

İşte o biyagrafi beyaz perdeye taşınıyor ve biyografisini okuyamamamış olanlar Nisan ayından itibaren hayatını canlı görebilecekler. Onun nasıl çekilmez biri olduğu dahil olmak üzere dehasını da yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Hollywood’un yakışıklı aktörü Ashton Kutcher‘ın başrolünü üstlendiği filmde jOBS’u en iyi şekilde yansıtabilecek yüz olarak o seçildi.

Şu an çok önemsemeden sayfalar üzerinde gezdirdiğiniz Fare’nin Douglas Engelbart ve Steve Jobs’un bir çalışması olduğunu ama evlerimize girmesini sağlayanın bizatihi Steve Jobs olduğu ayrıntısına şahit olmak onu tanımayanlar için ilk sürpriz olarak gösterilebilir.

Bizler de merakla Nisan’ı bekleyecek ve onu bir kez daha bu sefer beyaz perdeden tanıyacağız.

steve-1

steve-2

steve-3

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir