DirectionBar ile durum çubuğuna pusula simgesi geliyor

Cydia tweak‘leri arasında her ne kadar olmazsa olmaz veya popüler uygulamalar olsa da gerekliliği kişiye göre değişebilen veya bir çoğuna göre gereksiz gibi gelebilecek uygulamalarda mevcut. Bu kulvara girebilecek olan DirectionBar isimli tweak iOS cihazlarının kullanımını daha eğlenceli hale getirmek isteyen ve küçükte olsa estetik değişikliklerden keyif alanlar için güzel bir uygulama olarak önerilebilir.

iOS geliştiricisi Rudolf Lichtner tarafından geliştirilen DirectionBar, durum çubuğuna yeni bir simge eklemenizi sağlıyor. Eklenen simge aslında minik bir pusula olarak gerçek zamanlı olarak yönü gösterdiği gibi arkaplanda çalışarak aynı zamanda kilit ekranında da bu özelliğin görülmesini sağlıyor. Bu açıklamadan sonra sanıyorum uygulamayı siz de bizim gibi sevmiş, o kadar da gereksiz olmadığı, hatta çoğu insan için popüler bir uygulama olacağını söyleyebiliriz.

directionbar

DirectionBar’ın ayarlarında simge için iki farklı renk içeren tema ayarının da olduğunu ayrıca belirtelim. DirectionBar, kısa zaman sonra farklı özellikleri de eklenmiş bir şekilde ModMyi reposundan ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Şimdiden ismini duyduğunuzda en azından ne işe yaradığını bilecek ve yayınlandığında da ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Bu yüzden Cydia güncellemeleri arasında yeni uygulamaların da yer aldığını, arada bir takip ettiğinizi de düşünerek şimdiden gözünüzü dört açmanızı öneriyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

DirectionBar ile durum çubuğuna pusula simgesi geliyor” için bir yorum

  • 11 Mart 2013 tarihinde, saat 19:56
    Permalink

    guzel bir program tavsiye ederim

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir