Dikkat! iPhone 5’ler Kolay Çizilebilir

iPhone 5 sonrası sayısız eleştiriye rağmen cihazların adeta kapanın elinde kaldığı şu günlerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Özellikle iPhone 5‘in arka kapağı cam ve alüminyum’dan imal edildiğinden dolayı iphone 4 ve 4S kadar çizilmelere karşı dayanıklı olmadığı söyleniyor. Bu söylenti özellikle Wrapsol gibi şeffaf koruma kılıfı satan firmaların da yüzünü güldürecek gibi. Özellikle Türkiye gibi ülkelerde şu anda 3000TL gibi fiyatlara satıldığı düşünülürse böylesi bir cihazı da iyi korumak gerekiyor.

Kullanıcıların bu konuda, bir çok platformda şikayetleri göze çarparken kullanıcılara bizzat açıklama yapan Apple Pazarlama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, alüminyumun yapısı gereği cihazın çizilmesinin doğal olduğunu söylüyor. iPhone 5′te kullanılan alüminyum malzemenin aynısı iPad ve Mac Book’larda da kullanılıyor. Ancak özellikle siyahl renkli iPhone 5′lerde bu malzeme en ufak çizilmeleri bile belli ediyor.

Rengi dolayısı ile çizilmeleri daha göze çarpar bir şekilde göstermesi doğal olan iPhone 5’in özellikle beyaz modeli bu konuda titiz olanların ilk tercihi olacak gibi görünüyor. Kılıf üreticileri bu konuda hayli memnun, iPhone 5’in satışlarına büyük ivme getireceği noktasında birleşiyor.

Kaba kılıflar ile cihazlarını kullanmak istemeyenler için Wrapsol şeffaf koruma kılıfları özellikle tavsiye ettiğimiz bir ürün olacağını da bir not olarak belirtelim.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir