Deb Uzantılı Dosyaları iOS Cihazınıza Yükleme

Jailbreak ile yakından ilgilenenlerin genellikle duyduğu bir dosya uzantısı olan “.deb” Cydia‘dan yüklenen uygulamaların sıkıştırılmış halidir. Sizler Cydia‘da herhangi bir uygulama indirdiğinizde bu uygulamaya ait dosya “.deb” uzantısına sahiptir ve sistem otomatik olarak bu dosyayı yükleme modu ile yükler ve siz de uygulama olarak cihazınızda kullanırsınız. Bazı durumlarda aradığınız bir Cydia uygulaması repoları eklenize rağmen Cydia’da bulunmaz bu durumda da .deb uzantılı dosyayı manuel olarak yüklemelisiniz.

.Deb uzantılı dosyaları jailbreakli cihazınıza yüklemek için bir çok metod olmakla beraber, bilgisayar programı aracılığı ile bu işlemi yapmak çok daha pratiktir. i-Funbox isimli ücretsiz bilgisayar programı vasıtası ile .deb uzantılı dosyaları basitçe cihaza yükleyebileceğiniz gibi sahip olduğu diğer fonksiyonları ile de i-Funbox hayli işinize yaracak.

Windows ve Mac kullanıcıları i-Funbox uygulamasını ilgili bağlantıdan indirip bilgisayarlarında kullanabilirler. Tekrar konumuza dönersek eğer, .deb uzantılı dosyalara internetten ulaştığınızda cihazınıza bu uygulamaları yüklemek için i-Funbox’ı kullanacak ve aşağıdaki video ile de bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. İyi seyirler.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

One thought on “Deb Uzantılı Dosyaları iOS Cihazınıza Yükleme

  • 28 Eylül 2012 at 09:25
    Permalink

    teşekkürler… emeğinize sağlık……

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir