Daha ucuz iPhone Polikarbon malzemesi ile 2014’te!

Sizlerle pek çok haberde Apple’ın daha ucuz iPhone üzerinde çalıştığına dair söylentileri aktarmış, görüşlerin genellikle daha ucuz bir malzeme (polikarbon) ile üretilmiş yahut Mini modeli ile geleceği gibi haberlere yer vermiştik. Japonya’nın popüler bloglarından olan Macotakara, bu haberlere yenisini ekleyecek bir iddia ile bu yöndeki haberlere bir yenisini daha ekledi.

Apple’ın polikarbon malzeme kullanılarak imal edilmiş, daha hesaplı ve her kesimden insanın ulaşabileceği fiyata sahip bir iPhone‘u 2014 yılında yaklaşık olarak 330$ fiyatla piyasaya sürebileceğini bildirdi. Daha çok Çin piyasası odaklı olarak üretilecek daha hesaplı bir iPhone olarak iLounge sitesinde de bu haberi destekleyici olarak plastikten üretilecek ve ilk aşamada Çin pazarına sürülmesi beklenen bu yeni modele ait olduğu iddia edilen bir resim yayınlamıştı.

iPhone-polikarbon

Macotakara blogu, 2014 yılında satışa sunulacak, polikarbon malzeme, 4.5-inç ve tasarım bakımından da iPhone 5‘e benzeyeceğini belirtiyor. Tabi daha hesaplı bir ürün olarak yeni iPhone’un iPhone 5’e benzerliği incelik anlamında olmayacağı düşünülüyor. Biraz daha kalın olması beklenen yeni ve hesaplı iPhone ayrıca farklı renk seçenekleri ile de dikkat çekecek.

Blogumuzun sıkı takipçileri tarafından hatırlanacağı üzere bu yönde daha önce Rengarenk iPhone 5S’lere hazırlıklı olun! konusunda değindiğimiz gibi cıvıl cıvıl renklerde cihazlar olabileceği düşünülebilir. Hazır yeri gelmişken iPhone 5S söylentileri için de bir kaç cümle etmekte fayda var. Yine en son Bu görüntüler gerçekten de iPhone 5S’e mi ait? başlıklı konumuz ile değindiğimiz iPhone 5S cephesinde de yeni söylentiler gelmeye devam ediyor.

iphone mini

Jefferies analisti Peter Misek, mart ayında üretimine başlanacak olan 7. nesil iPhone‘un (büyük bir ihtimalle iPhone 5S‘in) haziran veya temmuz ayında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtacağını bildirmişti. Yeni iPhone modelinin daha gelişmiş kameraya, SuperHD ekrana, daha uzun pil ömrüne ve yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisine sahip olacağını belirten Misek, yeni iPhone modelinin birden fazla prototiple geliştirilmeye devam edildiğini, bu prototipler arasında  4,8 inçlik Retina+ çözünürlükteki IGZO panele sahip bir model de olduğunu söylemişti.

Özellikle rengarenk Nokia Lumia’lar, Samsung Mini vb. ürünlerle ile akıllı telefon segmentinde pastadaki paylarını biraz daha arttıran rakiplerine göre strateji geliştiren Apple, daha ucuz bir iPhone, daha fazla renk seçeneği olan ve daha gelişmiş özelliklerde iPhone’lar üzerinde ayrı ayrı duruyor.

Açıkçası bizler de sadece siyah ve beyaz olarak sunulmuş iPhone’lardan daha çok, canlı renkler ve daha büyük ekrana sahip iPhone’ların özellikle de gençler tarafından çok daha fazla rağbet göreceği, böylelikle iPhone’un daha da başarılı olacağına inanan taraftayız. İlerleyen günlerde söylentilere ek olarak yeni görsel sızmalarının da olacağını bekliyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir