Daha hafif ve dar yan çerçeveli iPad 5 sonbahar’da

Daha hafif ve dar yan çerçeveler dediğimizde bu tasarıma sahip cihaz ilk olarak karşımıza iPad mini olarak gelmişti. Kendi grubundaki diğer markalara ait ürünler ile kıyaslandığında iPad mini yan çerçevelerinin daraltılması ile beraber 7.9-inç tabletler arasında en geniş görüntü alanına kavuşmuştu. Bu özellik Apple hayranlarını gayet memnun etmişti.

Bir çok analistin daha yakın gördüğü ancak sonbaharda gerçekleşmesi beklenen yeni iPad 5 güncellemesi bazı özellikleri açısından iPad mini’den ilham alacak gibi görünüyor. iPad 5‘in de yan çerçeveleri daraltılmış, daha hafif ve daha ince yapısı ile sonbaharda meraklılarına sunulacağı belirtiliyor.

ipad 5 ve ipad mini

iPad 5’in tek elle tutulduğunda yan çerçevesi üzerinden parmağın ekrana yanlışlıkla dokunmasını engellemek için yazılımsal bazı geliştirmelerin gelebileceği üzerinde de duruluyor. KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiği bu görüşler iPad’in beşinci revizyonunda hayli önemli değişikler yapılacağını da gösteriyor.

AppleInsider’a yaptığı açıklamada Kuo, beklentilerin aksine ürünün lansmanının bu yılın son çeyreği içinde yapılacağı vurguluyor. Bu arada iPad mini’den bahsetmişken, iPad mini için beklenen Retina Ekranlı güncellemesi de Mart ayı içinde yapılacağı dedikoduları halen sürüyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir