Cydia’da Repo Ekleme Nasıl Yapılır?

 

Hemen her gün iOS cihazları kullanıcıları arasına yenileri ekleniyor ve henüz Cydia‘nın nimetlerinden tam olarak yararlanabildikleri de söylenemez. Bazen bir Tweak önerisi ile Cydia‘ya girdiklerinde aradıkları uygulamanın bulunamayışı can sıkıcı olabiliyor. Bunun nedeni cydia’da o uygulamaya ait repo, yani kaynağın eklenmemiş olmasından kaynaklanıyor. Yazımızın devamında Cydia’ya yeni bir reponun nasıl ekleneceğini videolu anlatım üzerinden görebilirsiniz.

Yeni iOS kullanıcıları için kısa bir bilgi vermemiz gerekirse Source (kaynak) eklemek sureti ile Cydia uygulamasının içine eklenen kaynağa ait uygulamaların da indirilebilir olmasını sağlıyoruz. Her Repo’nun kendine özel bir adresi ve bu adresi Cydia’dan girmeniz gereken alanı bulunuyor.

Cydia Repo Ekleme

İşte bu videolu anlatım da bu yönde ihtiyaç duyabilecek kullanıcılara bu işlemin nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak anlatıyoruz, iyi seyirler.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Cydia’da Repo Ekleme Nasıl Yapılır?” için 5 yorum

 • 28 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:55
  Permalink

  bir ara vardı hatta ben ılk defa ıphone kulladıgımda sızı bayada ugrastırmıstım hatırlarsınız belkı.ozaman atmıstınız lınkını jailbreak sonrası yapılması ve yuklenmesı dıye bır lınk cok ıyı hatırlıyorum.

  Yanıtla
 • 28 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:52
  Permalink

  Öyle bir konu blogda bulunmamaktadır, ama eklerim

  Yanıtla
 • 28 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:49
  Permalink

  mehmet bey bu jailbreak sonrası yapılması gerekenler bolumunu bulamıyorum lınk atarmısınız acaba rıcam olsa

  Yanıtla
 • 15 Kasım 2012 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  🙂 bu konuda mutevazi olamayacagim olaya vakif olunca kopyala yapistir bilgi olmayinca doyurucu oluyor. Neyse binlerce repo var ama iki tane olmasi yeter repo.insanelyi.com ve http://www.sinfuliphonerepo.com yeterlidir tum uygulamalari bulursunuz

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2012 tarihinde, saat 23:05
  Permalink

  Bu aralar fazlasıyla başını agrıtıyorum biliyorum ama senin uyarıların söylemlerinle problemlerimi halledebiliyorum acıkalamaların gayet net 🙂 Güncel temiz repolar var mı ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir