CSS3 Kullanılarak iPhone 5 Oluşturmak!

Onun adı Matt Boldt, 19 yaşında ve Teksas’ta yaşayan web geliştiricisi ve tasarımcısı olarak kendisini tanıyor. Bu yetenekli geliştiriciyi blogumuza konu eden sebebe gelince, kendisi sadece bir HTML elemanı ve CSS kullanmak sureti ile ortaya bir iPhone 5 resmi çıkarıyor. Bu tip konulara yabancı olanlar için pek bir şey ifade etmeyen bu çalışma sadece kodlarla yapılan bir iş olduğundan bu konuda bilgi sahibi olanlar tarafından daha değerli görülecektir.

Matt Boldt çalışmasını yayınladığı ve kendisini tanıttığı sayfasında özel bir şirkette iPhone, iPod ve iPad uygulamaları geliştirme üzerine de çalıştığını boş vakitlerinde ise bu tip şeyleri de ortaya çıkarmaktan keyif duyduğunu söylüyor. Bir çoğumuzun eline kalemi aldığında yahut Photoshop ile çizgilerle ancak çizilebilecek bir çalışmayı sadece bir HTML elemanı ve CSS ile yapmış olması genç yaşına rağmen yeteneğini de ortaya koymaya yetmiş.

Merak edenler için yukarıdaki resmin kaynak kodları ile hazırlanmış halini Codepen bağlantısındaki sayfadan görebilirler.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir