Camera Tweak ile fotoğraf uygulamanızı geliştirin

iPhone fotoğrafçılığı konusunda meraklı olan kullanıcılar için yine jailbreak yapılmış cihazlarda kullanabileceğiniz farklı bir tweak ile karşınızdayız. Cydia Tweak‘leri arasında benim de popüler uygulamalarım arasında yer alan Camera Tweak, iPhone’unuzun yerleşik fotoğraf uygulamasına içine entegre olarak farklı araçları size kazandırır. Beyaz dengesi (white balance) kilidi, odak kilidi, video çekimlerinizde çözünürlük ayarları, otomatik çekim için zamanlayıcı, arka arkaya seri çekim özelliği, frame aralığı belirleme vb. bir çok ayarı barındırıyor.

Resim çekerken en iyi ışığı yakaladığınızı düşündüğünüzde WB kilidi ile sabitleyerek daha net resimler çekebileceğiniz gibi odaklanılşan noktayı kilitleyerek yeni bir odaklanma oluşturup çekim yapabilirsiniz. Yine video çekimlerinizde cihazınızın maksimum çözünürlüğünü kullanabilir yahut çözünürlülük ve genişlik ayarlarını dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

camera-tweak

Camera Tweak uygulaması iPhone 5 ve iOS 6.1.x dahil diğer iPhone‘lar ve sürümlerle de uyumludur. Fotoğraflarınızı maksimum kalitede çekebilmenizi sağlayan bu ayarları kullanmak ise son derece basit. Sadee çekim modunu ayarlıyorsunuz ve çekim butonuna tıklıyorsunuz.Tüm ayarları çekim butonunun yanına gelen küçük Camera Tweak butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Beyaz kilidi ve odak kilidi için ekranda dönen odaklanma simgesine basılı tutup kilitlenmesini sağlıyor daha sonra odağı tekrar sürükleyerek onu da dilediğiniz yere sabitleyip kilitliyorsunuz. Kısacası halen kullanmakta olduğunuz iPhone kamera uygulamasında olmayan pek çok yararlı özellik Camera Tweak ile cihazınıza geliyor. 0.99$ fiyatı ile son derece uygun olan uygulama BigBoss reposundan satın alınıp kullanılabilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir