Bump ile artık bilgisayarınıza da dosya paylaşabilirsiniz

Bump uygulamasını ilk defa duyanlar için öncelikle kısa bir cümle ile uygulamanın ne işe yaradığını belirtmek yerinde olacak. Bump App Store‘dan ücretsiz olarak yüklenebilen, mobil cihazınızla, yüklü olan diğer cihazlara hızlı bir şekilde resim, video ve dosya paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. İki cihaz arasında paylaşımı aktif etmek için cihazı tuttuğunuz elinizi diğer cihaz sahibinin eline hafifçe vurmak sureti ile dosyayı paylaşabilirsiniz.

Bump’ın mobil cihazlardan sonra bilgisayarınızdan da dosya paylaşımını sunması ile beraber bu özelliği kullanmak için http://bu.mp adresine girerek bilgisayarınızı senkronize etmeniz gerekiyor. Öne çıkan özellikler arasına eklenen rehberdeki kişilerin paylaşımı Facebook, Twitter, ve LinkedIn destekli olarakta yapılabiliyor.

bump

Arkadaş ve dostlarınızla fotoğraf, dosya ve video paylaşımının en kolay yollarından birisi olan Bump güncellenen yeni özellikleri ile artık bu işlemlerin tümünü bilgisayarınızdaki tarayıcıdan da yapabilmenizi sağlıyor.

İki akıllıc ihazda yüklü olan Bump uygulamasını açıp paylaşmak istenilen dosyayı belirdikten sonra diğer cihazda da açık durumdaki Bump üzerinden veri transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir