Bugünkü iPad Mini Etkinliğinden Beklentilerimiz Neler?

Geçtiğimiz ay içinde iPhone 5‘in başarılı geçen lansmanı sonrası gözler Ekim ayı içinde düzenlenecek olan iPad Mini etkinliğine çevrilmişti. Eylül ayı nasıl iPhone / iPod güncellemelerini içeriyorsa Ekim ayının da iPad / Mac güncellemesi şeklinde geçeceği konuşuluyordu. O gün geldi çattı ve bugün düzenlenecek olan etkinlikle beklentiler hayat bulacak.

Günün yıldızının hiç şüphesiz iPad Mini olacağı etkinlik başka ne gibi yeniliklere ve hangi ürünler sahne olacak sorusuna MMCN olarak cevaplar aradık. Bugüne kadar gelinen süreçte sızan haberler ve bu haberler üzerinden oluşan beklentilerin bizdeki yansımalarını yazımızın devamında görebilirsiniz.

iPad Mini

Her zamanki gibi ilk olarak Apple CEO’su Tim Cook insanları karşılamak için sahnede olacak. Apple’ın perakende satışları kapsamında bir değerlendirme ile beraber, iPhone 5, Mac satışları, App Store, iTunes Store, iBookstore hakkında uzunca bilgilendirmesine şahit olacağız. Şirkete ait izim açımızdan sıkıcı ancak kendileri açısından önemli mali bilgilendirmeler sonrası asıl konuya geçilecek.

iPad Mini

Sahneye gelecek ilk ürün hepimizin tahmin edeceği üzere iPad Mini olacak. Ancak ürün anons edilmeden önce “Sadece 329$” şeklinde üründen önce fiyatının vurgulanacağı bu tip etkinlikleri takip edenler tarafından tahmin ediliyor. Ardından iPad Mini’nin görüntüsü ile beraber özellikleri birer birer açıklanacak.

Bizler iPad Mini’yi Wi-Fi, 3G ve 4G LTE ile, 8, 16, 32 ve 64GB’lık depolama seçenekleri ile lanse edileceğini düşünüyoruz. Yıldırım (Lightning) dock bağlantılı, muhtemelen A5 çift çekirdekli işlemcisi ile 7.85’inç’lik iPad Mini’yi tanıyacağız. Bu esnada iPad 3 diye nitelediğimiz yeni iPad için de bir sürpriz gelebilir. Özellikle Yıldırım (Lightning) dock bağlantılı olarak güncellenmiş ve bazı özellikleri geliştirilmiş şekli ile iPad 3’ün revizesin de duyurulması ihtimal dahilinde.

iTunes 11 ve iBook 3.0

iTunes 11 önemli geliştirmeler ve yenilikler ile beraber önemli bir revizyon geçirmiş hali ile duyurulacak. iBooks 3.0‘da özellikle iTunes Store hatalı bağlantıları ve diğer geliştirmeler ile beraber karşımızda olacak.

iMac ve Mac

iMac ve Mac Mini‘ler özellikle Intel Ivy Bridge işlemcileri ile yenilenmiş halleriyle karşımızda olacaklar. Ram modülleri yükseltmiş maksimum 32GB olacak olan ve tek olarak 8GB destekleyecek ram modülleri ile beraber bugün duyacağımız diğer yenilik olacak gibi.

Bugünün merakla beklenen ürünleri arasında 13-inç MacBook Pro beklentisi ağırlıklı olarak tartışılmıştı. Bizim de bugünkü beklentilerimiz arasında ilk sıralarda yer alan MacBook Pro 13-inç sürpriz olmayacak. Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro fiyat konusunda 1699$ civarında olacağını düşünüyoruz.

Bu ve bunun dışında kalan her şeyi bugün saat 20:00’dan itibaren hep beraber görme imkanını bulacağımız Apple etkinliğinde görüşmek üzere…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir