Bu görüntüler gerçekten de iPhone 5S’e mi ait?

Apple’ın bu yıl içinde piyasaya süreceği söylenen iPhone 5S, iPhone 6 ve gelişmekte olan pazarlara daha hesaplı bir iPhone ile gireceği söylentilerinden daha önceden de bahsetmiştik. Yine aynı haber doğrultusunda iPhone 5S‘e ait konsept çalışmaları da sizlerle paylaşmıştık. Teknoloji sitelerine düşen son haberde de başrol oyuncusu yine iPhone 5S oldu. Apple, Haziran-Temmuz döneminde tanıtılması beklenen iPhone 5S ile daha farklı yeniliklerle meraklılarının karşısına geçmeyi planlıyor.

iPhone 5S’nin tam olarak hangi özelliklerle geleceği bilinmiyor ancak Foxconn’dan sızdırılan ve iPhone 5S’ye ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar internette yayınlandı. Sızdırılan görüntülere bakıldığı zaman iPhone 5S’in tasarım olarak iPhone 5’den pek te farklı olmayacak gibi görünüyor.

iphone 5s resim 1

iPhone 5 ile aynı boyutta olacak iPhone 5S ile birlikte 5 inçlik iPhone 6 modelinin de çıkacağı söylentiler arasında. iPhone 6, piyasada oluşan daha büyük ekranlı akıllılara rağbetten Apple’ın da yararlanması gerekliliğin bir ürünü olarak adından sıklıkla sözediliyor.

Bu konularda yorum yapan analistler de şirketin arka arkaya çıkan iki farklı modelde farklı iki ekran boyutunu kullanacağını kuvvetli bir ihtimal olarak görmüyorlar. Aşağıdaki resimlerde Apple’ın iPhone 5S’ine ait olduğu iddiasını doğrulamaya yeter mi bilinmez ancak cihazın iPhone 5 olmadığını söyleyebiliriz.

iphone-5s-2 iphone-5s-3 iphone-5s-4 iphone-5s-5

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bu görüntüler gerçekten de iPhone 5S’e mi ait?” için 2 yorum

  • 20 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:20
    Permalink

    Aslında fiyatları çok makul 1250TL çok para olmasa gerek, ama Türkiye sınırlarına girdiğinde vergi, gümrük, deli dumrul vb. vergilerle fiyat otomatikman iki katı

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir