Auxo Cydia Uygulaması Şimdi iOS 5.1.x Uyumlu

Jailbreak uygulamaları arasında fenomen olacak kalitede bir uygulama olan Auxo geçtiğimiz günlerde iOS 6.x. yüklü olan ve jailbreak yapılmıi cihazlar ile uyumlu sürümü yayınlanmıştı. Bir çok jailbreak kullanıcısı, untethered jailbreak imkanını kaybetmemek için cihazlarına iOS 6.x. sürümünü yüklememiş olduklarından Auxo Cydia tweak‘ini de kullanamıyordu. Çünkü Auxo’nun iOS 5.1.x desteği bulunmuyordu.

Dün, Auxo’nun iOS 5.1.x sürümü yayınlanarak bu güzel Cydia tweak‘inden yararlanma imkanı bulabildik. Uygulamayı tanımayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, çoklu görev alanını daha farklı kılan ve uygulamalar arası geçiş özelliğini görsel anlamda daha da geliştiren bir uygulama.

auxo cydia tweak 1

Uygulama her ne kadar özel ayara ihtiyaç duymasa da sistem uygulamalarına ait kısa yolların sıralamasını değiştirmek için cihazın ayarlar kısmında yer alan Auxo >> Configuration kısmına girerek sıralamayı düzenleyebilirsiniz.

auxo cydia tweak 2

Bunun dışında uygulama kurulduktan sonra direk olarak çalışır, artık daha fonksiyonel ve görünümü daha güzel bir çoklu görev alanına sahip olursunuz. Arkalanda çalışan uygulamaları kapatmak için uygulamaya ait pencereye basılı tuttuğunuzda çalışan uygulamaları kapatma seçeneği yukarıdaki birinci resimdeki gibi gelerek tümünü kapatabilirsiniz.

auxo cydia tweak 3

Eğer arkada çalışan uygulamaların tümünü değil de seçilen bir tanesini kapatmak istediğinizde uygulamaya ait simgeyi aşağıya doğru çektiğinizde uygulama kapanacaktır. Bunun dışında Auxo sistemin standart çoklu görev alanından daha hoş ve daha işlevsel bir kullanım sunuyor. Alanın fonksiyonel özelliklerine bu alanı sağa kaydırarak görebilirsiniz, iPod ile müzik dinlenirken müzik kontrol tuşları ile parça bilgisi daha ayrıntılı olarak görülebilir.

auxo cydia tweak 4

Alanı tekrar sağa kaydırdığımızda bu sefer SBsettings özelliklerinin burada da yer aldığını görebilirsiniz. Bu alan iki bölümden oluşuyor ki parmağımızı simgelerin üzerinden doğru hafif yukarıya kaydırdığımızda kısayol simgelerinin diğerlerini de görebilirsiniz.

auxo cydia tweak 5

Yine bu kısımda ekran parlaklık ayarını da düzenleyebileceğimiz bir çubuk bulunuyor. Sizlerinde gördüğü gibi Auxo’ya başarılı ve kullanışlı bir cydia uygulaması olarak 1.99$ karşılığında sahip olabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Auxo Cydia Uygulaması Şimdi iOS 5.1.x Uyumlu” için 3 yorum

 • 25 Şubat 2013 tarihinde, saat 18:22
  Permalink

  SbSetting’e gerek kalmadı onunla yaptıklarımı bunla yapmak daha kolay teşekkürler mehmet abi.

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:17
  Permalink

  🙂 eyvallah efe sağolasın iyi geceler

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:13
  Permalink

  Sessiz bir izleyicin olarak suskunluğumu bozarak sürekli takip halinde olduğum paylaşımlarına artık yorumsuz kalmayı yerinde bulmuyorum.
  Öncelikle çok harika bir tweak’ı paylaşıp bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim,emeğine sağlık Mehmet abi.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir