Archos 80 Titanium tablet iPad mini’ye rakip oluyor

Archos tablet ailesine yeni katılan Archos 80 Titanium tablet özellikleri itibariyle iPad mini‘ye rakip olarak gösterilirken fiyatı ile de hayli dikkat çeken bir ürün. Bu 8-inç’lik yeni Archos tablet Avrupa’da 169 dolar fiyatı ile Mart ayında satışa sunuluyor. Archos 80 Titanium Tablet 1.6GHz çift çekirdekli işlemci, dört çekirdekli grafik işlemci ve 1GB RAM barındırıyor.

Tabletin arka gövdesi alüminyum olarak gayet şık bir tasarıma sahip, ayrıca 1,024 x768 piksel çözünürlük IPS ekranı ile spor bir görünüme sahip. 80 Titanyum’un diğer özelliklerine bakarsak microSD genişleme yuvası ile dahili 8GB depolama imkanı sunduğunu görüyoruz.

archos 80 tItanium 8-inç tablet

0.3 megapiksel ön kamera ve 2 megapiksel arka kameraya sahip bu yeni tablette ayrıca Micro-USB ile belleği genişletme imkanı ile Mini-HDMI bağlantı portu bulunuyor. Archos 8-inç tablet muhtemelen iPad Mini’ye karşı yarışacak özellikler taşıyor. Şık, hafif tasarımı ve 1,024 x768 piksel çözünürlükte IPS ekran’ı iPad Mini’nin ile karşılaştırılabilir, ancak 80 Titanyum’un çok daha ucuz olması bu anlamda tercih edilebilir bir tablet olmasını sağlıyor.

Android‘in 4.1 sürümü ile Mart ayında vitrenlerde olacak ürünün incelemesini ve içerdiği özelliklerle beraber performansını açıkçası merak ediyoruz. Ancak iPad mini tasarımı ile karşılaştırıldığında Archos’un o kadar da iyi olduğunu söyleyemeyiz.

 

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir