AppStore’un 5. yılına özel iTunes’ta ücretsiz uygulamalar

Apple yaş günlerini kutlamaya devam ediyor Geçtiğimiz günlerde iPhone 6. yaş gününü kutlamıştı. Şimdi de App Store’un 5. yaş günü için kutlama hazırlıkları var. Yaş gününün hemen öncesinde ilk adım iTunes’tan geldi. Popüler uygulamalar 5. yaş gününe özel ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

iOS kullanıcıları sanıyorum bu kutlamaya çok sevinecekler. Birbirinden güzel uygulamaları eğer ücretli diye indirip kullanamadıysanız bu sizin için güzel bir avantaj. Öyle ki oyun severler için Infinity Blade II, Sword and Sworcery EP, Where’s My Water, Badlands ve Tiny Wings gibi isimler hali hazırda ücretsiz. Değişik uygulama koleksiyoncuları içinse durum farklı değil. Onlara da Traktor DJ, Day One, Over ve Barefoot World Atlas gibi uygulamaların fırsata dahil olduğunu duyuralım.

app store

Bu kampanya dahilinde daha önce gayet yüksek gelen ücretlere sahip uygulamaların bile ücretsiz olduğunu göreceksiniz. Ki bu uygulamalar daha evvel hiç ücretsiz olarak iOS kullanıcılarına sunulmamıştı. Misal iPad’lere özel Traktor DJ uygulaması 40TL fiyat etiketine sahipti. Şimdiyse bedava. Tüm müzik severlere duyrulur. İşin ilginç olan kısmı ise henüz Apple’dan konu ile alakalı herhangi bir açıklama da gelmedi. AppStore’da da bununla ilgili bir uyarı da yok. Bu cömert yaş günü indirimlerinden faydalanmak için fazla beklemeyin. Üzümünü yeyip bağını sormayın… 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir