Apple’ın Yeni Türkiye Distribütörü Index Grup

Türkiye’de Apple ürünlerinin 25 yıldan bu yana distibütörü olan Bilkom‘dan sonra ikinci distribütörü Index Grup oldu. HP’den Intel’e, Canon’dan Sony’ye kadar 100’e yakın dünya teknoloji devinin Türkiye’ye getiren Index Grup, Apple’ın distribütörlüğünü de aldı. İndeks Bilgisayar, iPad, iMac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye distribütörlüğü için Apple Europe ile sözleşme imzaladı.

Apple’ın Türkiye’de büyüme isteği çerçevesinde 1 Kasım’dan itibaren Türkiye’de ofis de açacağını hatırlatan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, “Apple, Türkiye’yi Avrupa ülkeleri statüsüne çekmeye karar verince, distribütör sayısını da 1’den 2’ye çıkarma kararı aldı.

iPhone 5

Apple’ın Türkiye’deki diğer distribütörü Bilkom gibi iPhone hariç ürünler üzerine kontrat yaptıklarını belirten Bilecik, “Apple’ın nihai tüketici ürünlerine erişim daha kolay olacak. 81 ilde 8 bine yakın bir satış ağımız var. Apple ürünleri için de satış organizasyonu yapıp, kanalı geliştireceğiz. Anadolu’daki satış kanallarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Apple ile daha yakın olacakları için heyecanlılar” dedi.

Apple ürünlerine yönelik olarak gelecekte servis hizmeti vermeyi de düşündüklerini ifade eden Bilecik, şunları söyledi: “Distribütör sayısı 2’ye çıkınca, serbest rekabetin arttığı bir yapı doğacak. Bu da tüketici için daha cazip (fiyat ve erişim kolaylığı açısından) bir yapı oluşturacak.”

Kaynak: Haberturk

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple’ın Yeni Türkiye Distribütörü Index Grup” için bir yorum

  • 24 Eylül 2014 tarihinde, saat 00:14
    Permalink

    isveçten gelen bir cihazım var fakat burda çalısmıyor itunes diye bir baglantı istiyor galantı dahi yapılsa yine de açılmıyor ulke seçin dil seçin diyor sadece seçimi yapıyorum itunes bagan diyor.. neyapmam gerekiyor

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir