Apple’ın televizyonu için SDK yolda mı?

Bir çokları için şehir efsanesi haline gelmiş olsa da Apple‘ın akıllı televizyonlar segmentine Apple TV ile gireceği uzun zamandır biliniyor. Ancak bu konuda Apple cephesinden net bir açıklama, yahut yapılan çalışmalara ait protoip’ler diğer iOS cihazlarında olduğu gibi sızmadı. Son aylarda iPhone 5S ile ilgili iddiaları ile adını sıklıkla duymaya başladığımız Jefferies analisti Peter Misek Apple Televizyonu konusunda da ilginç iddialarda bulundu.

Apple’ın önümüzdeki günlerde özel bir basın etkinliği ile beraber Apple TV‘nin yzılım geliştirme platformu olan ve SDK diye nitelenen framwork’ünü açıklayacağını söyledi. Böylelikle geliştiricilerin Apple TV uygulamaları geliştirebilmeleri için adım atılmış olacak.

apple tv

Önümüzdeki haftalar içinde düzenleneceği düşünülen özel etkinlikte bir çok site Apple TV’nin duyurusunun da yapılacağı yönünde ancak Business Insider ve CNET‘e göre Apple’ın bu toplantıda uzun zamandır dedikodusu yapılan televizyonunu tanıtmayacağı düşünüyorlar.

Apple TV için meraklılarının Eylül ve Ekim ay’ını beklemeleri gerekeceği de ifade edilen haberlerde 42 ila 55 inç arasında ölçülere sahip olacağı düşünülen Apple TV’nin Amerika satış fiyatnın da 1500 dolar civarında olabileceği söyleniyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir