Apple’ın iWatch’ı 2013 yılı içinde vitrinlerde olabilir

Apple Televizyonu (Apple HD TV) ve Apple’ın yeni ürünü olması beklenen akıllı kol saati iWatch geçtiğimiz aylarda en çok tartışılan iki ürün olarak dikkat çekmişti. Hem Apple Tv hem de iWatch için bir çok konsept çalışmalar ve bununla beraber dedikodular hayli yoğun bir şekilde tartışılmıştı. Anlaşılan o ki bu iki üründen öne çıkanı iWatch olacak gibi görünüyor. Bloomberg’in Apple’a yakın kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde Apple’ın karlılık bakımından iWatch’a yönleneceği ve bu ürünü 2013 yılı içinde ete kemiğe büründüreceğini yazdı.

Apple’ın en kısa zamanda bu ürünü sunmak istediğini belirten Bloomberg, şirketin ayrıca bilek kelimesinin geçtiği 79 ayrı patent başvurusu yapmış olduğunu da belirtiyor. Bilindiği gibi Apple, iWatch projesi için üzerinde 100 kişilik bir ekibin çalıştığını belirtmiş aynı zamanda Apple’ın tasarımdan sorumlu başkanı Jony Ive‘in de uzun bir zamandır akıllı saatler konusunda kafa yorduğu belirtiliyor.

iwatch

Bloomberg, Apple’ın yeni bombası olacak olan iWatch’ın hangi özellikleri içereceğine dair bilgilerin açıklanmamış olduğunu belirterek, muhtemelen saatin, telefonla arama, harita inceleme, adım sayma, sağlıkla ilgili verileri görüntüleme gibi özelliklere sahip olabileceği düşünülüyor.

Arama yapmanın dışında arayanların kimliğini görme gibi bir dizi özelliklerin de yer alacağı düşünülen iWatch ile Apple 2013 yılında çok ses getireceğe benziyor. Her zaman olduğu gibi Apple ürünlerine olan ilgimiz, iWatch’ı da yakından takip etmemiz ile devam edecek ve gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir