Apple Yarın 30-pin Lightning Adaptör Satışını Açıyor

iPhone 5, yeni nesil iPod nano ve iPod touch’larda kullanılan eski 30 pin bağlantılı kabloların yerini 8 pin bağlantılı Lightning adı verilen kablolara terketmişti. Haliyle 30 pin uyumlu senkronize ve şarj kabloları ile özellikle USB ses aksesuarlarının akibeti de kullanıcılarca çokça soruluyordu. Lansman sırasında bu konuda açıklama yapan Apple bir dönüştürücü adaptör üzerinde çalışıldığı ve yakın zamanda satışa sunulacağını belirtmişti. Haberin ardından da ön sipariş şeklinde ürünler Apple Store online mağazasında yerlerini almışlardı

Apple Lightning Adapter

Ekim ayında teslimatına başlanacağı belirtlilen adaptörlerin yarın gönderimine başlanacağı haberi 9to5mac blogunda yer aldı. Haberde Apple’ın yarın için 30 pin bağlantıya sahip kabloları iPhone 5 ve yeni nesil iPod’larda kullanılabilir kılan Lightning adaptör teslimatlarının yarın başlayacağı duyuruluyor.

Doğrudan fiş adaptör ve kısa kablolu modeli olmak üzere iki farklı çeşidi olacak olan ürünün fiyatları da belirlenmiş durumda. Doğrudan fiş adaptörünün 29$ diğer kısa kablolu çevirici adaptörün ise 39$ olarak belirlenmiş.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir