Apple WiFiSLAM’ı satın alarak neyi hedefliyor?

Teknoloji devlerinin adlarını özellikle son yıllarda ilginç satın almalar ve bu satın almalar çerçevesinde farklı açılımlar peşinde olduklarına şahit oluyoruz. Bu yöndeki son gelişme Apple cephesinden geldi, iOS 6 ile beraber Apple’ın yerleşik haritalar uygulamasının sorunlarla boğuşması acaba Google haritalardan çok erken mi vazgeçti sorusunu beraberinde getirmişti.

Son iOS güncellemeleri ile beraber Apple haritalar her geçen gün daha da iyi hale getirilirken aynı zamanda farklı servislerle de desteklenecek gibi görünüyor. İşte Apple’ın son satın alması da tam da bu yönde gerçekleşti. Henüz iki yıllık geçmişe sahip WiFiSLAM‘ı 20 milyon dolara (tahmin edilen rakam) bünyesine katan Apple bu adım ile kapalı alanlarda GPS sayesinde konum belirleme hizmetini Apple harita uygulamasına entegre edecek gibi görünüyor.

wifislam

Kişilerin, çevrelerindeki insanlarla etkileşime geçmesi amacıya kurulan WiFiSLAM satın alması ile beraber Apple, hem rakipleri karşısında ivme kazanmak hem de yeni yeni özelliklerle haritalarda yaşadığı eski sorunlarından çok kalitesi ile söz ettirmek istiyor.

Zaman, Apple’ın bu konuda işi ne kadar sıkı tuttuğunu bizlere gösterecek…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir