Apple ve Samsung ABD dışındaki patent davalarını sona erdiriyor

Apple ve Samsung kanadından yapılan yeni bir bildiriye göre her iki tarafta birbirlerine karşı olarak açılmış olan patent davalarını sona erdirmeyi kabul etti. Fakat elbette bu sadece Birleşmiş Milletler dışarısında yer alan patent davaları için geçerli olacak. Yani bu anlaşma ile birlikte her iki taraf da Avustralya, Japonya, Güney Kore, Almanya, Hollanda, Fransa, İtalya ve İngiltere içerisinde birbirlerine karşı olarak açılmış olan patent davalarından vazgeçecek.

Elbette, Birleşmiş Milletler sınırları içerisinde diğer yüksek maliyetli patent savaşları Apple ve Samsung için kaldığı yerden devam edecek. Yani bu anlaşma ABD sınırlarını etkilememiş olacak. Bu konu hakkında her iki firma tarafından ise yapılan açıklama şu şekilde oldu:

Men pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in photo illustration in Zenica

Apple ve Samsung Birleşmiş Milletler sınırlarının dışarısında devam etmekte olan tüm patent davalarını geri çkecek. Fakat firmalar Birleşmiş Milletler sınırları içerisinde yer alan mahkemelerde devam etmekte olan patent davalarının devamlılığını sağlayacaktır.

Artık öyle görünüyor ki iki dev firma birbirleri ile çok daha iyi anlaşıyor. Geçtiğimiz Hazian ayı içerisinde de uzlaşmaya varan firmalar yine bir davayı karşılıklı olarak geri çekmeye karar vermişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir