Apple Üç Günde Çin’de 2 Milyon iPhone 5 Sattı

Apple’ın Türkiye ile aynı günde yani 14 Aralık’ta iPhone 5‘lerin Çin’de satışa sunulacağını sizlerle daha önce Unicom Şirketi 300 Bin Üzeri iPhone 5 Ön Siparişi Aldı konusunda paylaşmıştık. Açıkçası Apple’ın da Çin piyasasına verdiği önem nüfus göz önüne alındığında hayli yüksekti ve yıl sonu hedeflerinde de önemli bir yer tutuyordu. Bugün Apple’ın paylaştığı verilere göre bu ülkede iPhone 5 satışı sadece üç gün içinde 2 Milyon’u aştığını duyurdu.

Apple CEO’su Tim Cook’un “Çin’in kendileri için çok büyük bir pazar olduğu ve orada bir an önce Apple ürünlerini sabırsızlıkla almak isteyen kullanıcılar olduğunu biliyorum” diyerek Çin için ne kadar umutlu olduğunu da göstermişti.

iPhone 5

Aralık sonundan itibaren 100 farklı ülkede satışa sunuşmuş olacak olan iPhone 5 en hızlı satılan ürün olarak Çin piyasasında şimdiden beklediği rakamlara ulaştığını söyleyebiliriz.

Bir kaç gün içinde de Türkiye’de GSM operatörlerinin iPhone 5 satışlarını açıklaması ile beraber ülkemizde resmi olarak ne kadar iPhone 5 satıldığını da öğrenmiş olacağız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir