Apple TV Tasarım Testleri Başladı

Wall Street Journal’in haberine göre Apple, Asya’daki tedarikçi şirketleriyle birçok televizyon seti tasarımları için görüşmeye başladığını bildirdi. Uzun süredir Apple TV tartışmaları zaman zaman teknoloji bloglarında yer alırken Apple’ın son zamanlarda bu projeye ağırlık vermeye başladığı belirtiliyor. İsim belirtilmeden verilen haberde Apple tedarikçileri, Cupertino şirketinin  yüksek çözünürlüklü geniş ekran televizyon tasarımı üzerinde çalıştıklarını söyleniyor.

Kaynaklar, iPhone ve iPad ürünlerinin tedarikçisi olan Foxconn şirketinin yeni televizyon tasarımları için Japon üretici Sharp ile temas halinde olduğunu belirtiyor. Kaynaklardan biri, “Henüz bu resmi bir proje değil ve denemenin ilk aşamasında” deniliyor.

apple-tv

Apple’ın televizyon üretimine de girmesi, cep telefonu pazarındaki en büyük rakibi Samsung ile olan savaşını yeni bir aşamaya taşıyacak. Bilineceği gibi Samsung özellikle akıllı televizyonlar alanında uzun süredir ürünler sunuyor. Apple CEO’su Tim Cook, son dönemde verdiği televizyon röportajlarından birinde Apple’ın televizyon üretimiyle ilgisinin sadece bir hobiden ibaret olmadığını söylemişti.

NBC News’a konuşan Cook, “Bu bir ilgi alanı ve size bundan daha fazlasını şu aşamada söyleyemem” demişti. Bu konuda olası gelişmeleri takip etmeye devam ediyor olacağız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir