Apple Thunderbolt veri kablosunda indirime gitti

Apple‘ın Thunderbolt teknolojisi, Usb 2.0 dan 20 kat usb 3.0 dan ise 2 kat daha hızlı veri aktarımı yapabilen bir veri kablosu olarak hayli revaçta olan bir ürün. Halen yurtdışında Thunderbolt kablolar uzunluklarına göre iki farklı fiyata sahip. 2 metre olan modeli 49$, 0.5 metre olan modeli ise 39$ fiyatlarla satılıyordu. Apple’ın yeni fiyat düzenlemesine göre 10$ daha ucuzlayan Thunderbolt kablolar 39$ ve 29$ olarak yeniden fiyatlandırıldı.

Veri transferi konusunda son derece konforlu bir kullanım imkanı sunan Thunderbolt 10-Gbps veri hızına sahip. Bir diğer veri aktarım protokolü olan FireWire 800‘den de yaklaşık olarak 12 kat daha hızlı veri aktarım imkanı sunuyor anlamına geliyor.

thunderbolt

Bu özellikleri düşünülünce IMac’inizi, MacBook Pro Mac mini, ya da MacBook Air için Thunderbolt donanımlı çevre birimlerini bağlamak için Apple Thunderbolt Kablosu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kablo aynı zamanda Thunderbolt’u destekleyen iki Mac bilgisayar arasında hedef disk modu için de kullanılabiliyor.

Apple’ın Türkiye distribütörü olan Bilkom‘da ürün fiyatı ise 136TL olarak belirlenmiş. Yeni fiyatlardan sonra Türkiye fiyatlarının da güncellenmesi bekleniyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir