Apple Samsung’dan Adım Adım Uzaklaşıyor

Sektörde yaşanan kıyasıya rekabet, ikilinin arasında bir çok ülkede süren patent davaları derken Apple özellikle işlemci noktasındaki tedarikçisi Samsung ile ilişkileri tamamen kesme arayışında. Kavga başka ticaret başka anlayışı ile bugüne kadar Apple,  gerek LCD ekran gerekse de işlemci gibi bileşenleri tedarik ettiği Samsung ile ticaretini tamamen bitirme yolunda.

Commecial Times‘ın bildirdiğine göre Apple, ezeli rakip haline gelen Samsung’dan işlemci alımını da durdurma yolunda olduğunu açıkladı. Bunun ilk adımı olarak Taiwan Semiconductor Manufacturing Company ile 28nm A6X işlemcinin deneme üretimine başlayacağını söyledi. Herşeyin iyi gitmesi durumunda Apple’ın iPad 5 ve iPad mini 2 işlemcilerini bu şirketten tedarik edeceği açıklanıyor.

Apple'ın işlemci noktasındaki tedarikçisi TSMC olacak gibi görünüyor

Üretim ve kalite istikrarı noktasında son derece hassas olan Apple, Samsung ile aralarında esen soğuk rüzgarlara rağmen ticaret konusunda profesyonelce yaklaşmış, macera sayılabilecek bir yönelişe girmemişti. Ancak Citigroup Global Markets‘in analizine göre Taiwan Semiconductor Manufacturing Company önümüzdeki bir iki yıl içinde Apple’ın dört çekirdekli işlemcileri noktasında 20nm sürecinin tek tedarikçisi olacağını öngörüyor.

Haliyle bu öngörü dahil Apple’ın ilgili şirketle ne gibi bir yol haritası üzerinde çalıştığı ilerleyen zaman içinde daha detaylı olarak ortaya çıkacak.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple Samsung’dan Adım Adım Uzaklaşıyor” için 2 yorum

 • 04 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:13
  Permalink

  Üst menüde jailbreak öğesine tıklayarak bakabilirsiniz.

  Yanıtla
 • 04 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:01
  Permalink

  bu iphone için cıkan yeni güncelleme ios 6.0.1 bu güncellemeye nasıl cydia ve istallous yüklenir

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir