Apple Pay ve iOS 8.1 bugün sunulacak

Apple’ın 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilen etkinliğinin ardından bazı yeni detaylar suyun üzerine çıktı. Bunlardan ilki iOS 8 işletim sistemi için yeni güncelleme olacak olan iOS 8.1 güncellemesi. iOS 8 işletim sistemi her ne kadar kullanıcılar tarafından büyük oranda sevilse ve beğenilse de maalesef stabilite ve güç tüketimi konusunda diğer işletim sistemlerine göre sınıfta kalmıştı. Bugün getirilecek olan yeni güncelleme ile birlikte ise hem çok daha güçlü hem de çok daha kullanılabilir bir işletim sistemini karşımızda bulabileceğiz.

ios 8.1

Tabii, yeni gelecek olan işletim sistemi ile birlikte bir de Apple’ın kablosuz ödeme sistemi olan Apple Pay sistemi de getirilecek. Çok daha kısa bir süre içerisinde alışverişleri yapmaya yardımcı olacak olan yeni sistem iOS 8.1 işletim sistemi ile birlikte cihazların içerisindeki yerlerini alacak ve Amerika içerisindeki kullanıcılar yeni App Pay ödeme sistemini kullanmaya başlayacak. Tabii diğer yandan bu yeni sistemi kullanabilmek için en azından iPhone 6 veya iPhone 6 Plus modeline sahip olmanız gerekecek.

Daha aşağı jenerasyon iPhone cihazları ise Apple Pay özelliğinden faydalanamayacak. Ülkemiz içerisinde ise Apple Pay henüz kullanılabilir durumda değil ve yakın gelecek içerisinde de kullanımda olacağına dair bir bilgi yer almıyor. Bakalım iOS 8.1 işletim sistemi ile kullanıcıları çılgına çeviren hatalar azalıp, güç tüketimi dengesi normal düzenine geçebilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir