Apple, OS X Yosemite açık Beta’yı yarın yayınlıyor

Apple’ın OS X Yosemite güncellemesini zaten bu ay içerisinde yayınlanacağını birçok farklı kaynak duyurmuştu. Apple da bugün 24 Temmuz da kullanıcıları için bir ön versiyon niteliğinde olacak olan OS X Yosemite‘i duyurdu.  Tabii, bu bir açık beta sürümü olacak ve kullanıcıların da OS X Yosemite‘i deneyimlemesi güzel bir deneyim olacak. Fakat resmi olarak Apple’ın OS X Yosemite sürümünü yayınlanması muhtemelen bu sonbaharı bulması bekleniyor. Bu açık beta deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar ise dilerlerse  Apple’ın Beta program sitesine giriş yapıp ardından OS X Yosemite için hemen bir kayıt işlemi gerçekleştirebilecek.

os-x-yosemite

Apple’ın da söylediğine göre OX S Yosemite betası normal OS X Beta programlarına göre çok daha az güncelleme alacak. Beta kullanıcıları da OX X Yosemite’in tam sürümü geldiğinde kolaylıkla final sürümüne önümüzdeki bahar ayları içerisinde geçiş yapabilecekler. Beta sürümü ayrıca geliştirici olmayan diğer kullanıcıların da beğenisine açılacak.

Apple bu hafta zaten geliştiriciler için son OS X Yosemite görüntüsünü paylaşmış ve iTunes 12‘yi tekrardan dizayn etmişti.  Şimdi iOS 8 Apple’ın takviminde Eylül aylarına doğru yer alacakken OS X Yosemite’in Aralık veya biraz daha geç bir süre sonra final sürümü ile kullanıcılarına gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir